Reklama

Gmina nabyła wszystkie działki pod budowę nowego stadionu sportowego w Krobi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina nabyła wszystkie działki pod budowę nowego stadionu sportowego w Krobi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzynaście działek pod budowę nowego stadionu sportowego w Krobi, o którym mówi się od od ponady dekady, miała do wykupu gmina na przestrzeni kilkunastu lat. Przed minionymi świętami bożonarodzeniowymi władze samorządu przejęły ostatnie grunty. Teraz w planach jest przygotowanie projektu budowlanego.

Zgodnie z założeniami nowy stadion ma powstać w sąsiedztwie istniejącego już kompleksu sportowo-rekreacyjnego, pomiędzy krobskim „Orlikiem" a będącym właśnie z budowie łącznikiem ulic Polnej i Kobylińskiej.

Teren pod inwestycję gmina nabywała od października 2008 roku w drodze m.in. wykupu czy zamiany działek z prywatnymi właścicielami. Całą procedurę przedłużyło także postępowanie spadkowe w przypadku części gruntów, gdzie trzeba było czekać na decyzję sądu.

- Trwało to długo, ale w końcu udało się osiągnąć upragniony cel - mówi Łukasz Kubiak, burmistrz Krobi, po nabyciu ostatniej działki, które nastąpiło w piątek 17 grudnia.

Łączna wartość nieruchomości przeznaczonych pod stadion wyniosła blisko 500 tysięcy złotych. Mając grunty w swoich rękach krobskie władze chcą przystąpić do kolejnego etapu w procesie budowy stadionu.

Przed świętami 20 grudnia, na sesji Rady Miejskiej w Krobi odbyło się głosowanie nad najważniejsza uchwałą w roku 2021 - projektem budżetu gminy na kolejnych 12 miesięcy. Zabezpieczono w nim środki finansowe na wykonanie projektu budowlanego dotyczącego budowy stadionu sportowego w Krobi.

- Już dziś pragniemy poinformować, że w ramach procesu opracowywania projektu budowlanego odbędą się spotkania i konsultacje społeczne, w ramach których mieszkańcy gminy Krobia będą mogli zgłosić swoje propozycje i uwagi do przygotowanej dokumentacji - informuje burmistrz Kubiak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy