Reklama

Każdy samorząd mógł złożyć w programie "Deszczówka" maksymalnie dwa wnioski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło.

Każdy samorząd mógł złożyć w programie "Deszczówka" maksymalnie dwa wnioski - Zdjęcie główne

foto Źródło.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krobia znalazła się na liście samorządów, które otrzymają dofinansowanie z budżetu województwa wielkopolskiego w ramach programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej na terenie województwa wielkopolskiego w celu nawadniania terenów zielonych pn. „Deszczówka”. Projekt krobskiego samorządy zakłada budowę instalacji kanalizacji deszczowej oraz zbiorników retencyjnych na wody opadowe na terenie Szkoły Podstawowej w Krobi.

"Deszczówka" ma ograniczyć ucieczkę wody i racjonalnie ją zagospodarować

Głównym celem programu "Deszczówka" jest przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym po przez poprawę stanu środowiska i racjonalne gospodarowanie jego zasobami. Jednym z kierunków realizacji tego celu jest właściwe gospodarowanie wodami opadowymi.

Trzecia edycja samorządowego programu umożliwiła pozyskanie przez samorządy środków finansowych na realizację zadań związanych z budową instalacji magazynowania i rozprowadzania wody zbieranej z obiektów użyteczności publicznej tj. szkół, siedzib urzędów oraz obiektów sportowych.

- Trzecia edycja samorządowego programu „Deszczówka” to kolejny krok wykonany przez kilkadziesiąt gmin i powiatów by ograniczyć ucieczkę wody i racjonalnie ją zagospodarować. Rekordowe wsparcie wynoszące niespełna 1,8 mln zł na realizację 22 zadań pokazuje, że wnioskujący wykonują coraz większe instalacje oraz bardziej rozbudowane systemy magazynowania wody w kilku miejscach gminy np. szkołach, obiektach o funkcji kulturowej i sportowej. Samorząd województwa wielkopolskiego z dużą aprobatą wspiera działania i projekty retencjonowania wody oraz jej racjonalnego wykorzystania przez samorządy lokalne, które budują coraz więcej tego typu instalacji – mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

W ramach naboru złożono 26 wniosków, które zostały ocenione pod względem formalnym, z których 22 zostały zakwalifikowane do oceny merytorycznej zgodnie z regulaminem programu. W bieżącej edycji programu poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 80% poniesionych kosztów kwalifikowalnych, a dofinansowanie może wynosić maksymalnie do 100 tys. zł. Pozostała kwota musi zostać zapewniona przez wnioskodawcę.

Każdy samorząd mógł złożyć w "Deszczówce" maksymalnie 2 wnioski

Maksymalną kwotę dofinansowania, czyli wspomianych 100 tysięcy złotych otrzymała gmina Krobia, która ma zamiar wybudować instalację kanalizacji deszczowej oraz zbiorników retencyjnych na wody opadowe na terenie Szkoły Podstawowej imienia prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy