PKP może oddać ten teren z darmo
Na działce, o której przejęcie stara się gmina Gostyń znajdują się:
- budynek byłego dworca kolejowego (rok budowy 1887) o powierzchni użytkowej 536,71 m2,
- budynek szaletów (rok budowy 1980) o powierzchni użytkowej 50,17 m2
- osadnik
Dworzec PKP w Gostyniu kuźnią pomysłów
Zgodnie z przepisami (art. 39 ust. 3 ustawy o komercjalizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe”) "mienie PKP może być przekazane nieodpłatnie, w drodze umowy, na własność jednostkom samorządu terytorialnego, na cele związane z inwestycjami infrastrukturalnymi służącymi wykonywaniu zadań własnych tych jednostek w dziedzinie transportu".
- Budynek ma zostać przeznaczony na obiekt użyteczności publicznej w zakresie kultury i transportu. W planach jest stworzenie miejsca, gdzie będzie można spędzać czas, rozwijać pasje oraz być kuźnią pomysłów w zakresie rozwoju miasta i gminy. Dodatkowo zostanie przygotowane pomieszczenie poczekalni przy uruchomieniu linii kolejowej. Dworzec kolejowy ma również wartość historyczną, o którą samorząd winien zadbać i nie pozwolić na jego dewastację - wyjaśnia Przemysław Przybył, naczelnik Wydziału Rozwoju i Gospodarowania Mieniem Gminy Urzędu Miejskiego w Gostyniu.
Warunkiem zagospodarowania gostyńskiego dworca kolejowego jest dofinansowanie
Władze samorządu zakładają rewitalizację dworca PKP tylko w przypadku pozyskania środków zewnętrznych. Jednak, aby starać się o dofinansowanie, gmina Gostyń musi najpierw stać się właścicielem nieruchomości, o co właśnie wystąpiła do Polskich Kolei Państwowych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.