Pływalnia w Gostyniu ma już 16 lat
Wśród prac modernizacyjnych, jakie należy wykonywać na basenie, znajdują się drobne naprawy, które OSiR stara się prowadzić w czasie normalnej eksploatacji basenu, ale wówczas można to robić tylko w nocy. Jednak co roku, na początku września, zarządzana jest też przerwa technologiczna, do której mieszkańcy Gostynia zdążyli się już przyzwyczaić. W tym roku ogłoszono przerwę na trzy tygodnie gdyż obiekt, który ma ponad 16 lat, wymaga prowadzenia prac konserwatorskich na szerszą skalę, więcej jest też remontów.
- Przy jacuzzi wymienialiśmy płytki, należało skuć stare podłoże, co wymagało czasu. W tym roku po raz pierwszy czyściliśmy basen bez spuszczania wody z niecek, zdecydowaliśmy się na innowacyjną metodę, którą zleciliśmy firmie zewnętrznej, zatrudniającej do tego rodzaju działań płetwonurków. Robili to przy pomocy specjalnych maszyn, pod ciśnieniem. To pozwoliło nam zaoszczędzić trochę czasu – nie trzeba było wody spuszczać, uzdatniać, podgrzewać – wyjaśniał dyrektor Zbigniew Kordus.
Poza tym, prowadzone były prace malarskie, elektryczne, hydrauliczne, nastąpiła wymiana drzwi, okien. Po tym trzeba było też posprzątać.
- Po przeglądzie zjeżdżalni, który ze względu na bezpieczeństwo odbywa się co roku, zregenerowaliśmy cały ślizg, co kosztowało 27 tysięcy złotych Jest całkowicie nowa powłoka, jeśli chodzi o basen hamowny. Została dopuszczona na kolejny rok do eksploatacji – wyjaśnia dyrektor OSiR w Gostyniu.
Dlaczego sauny na krytej pływalni w Gostyniu są zamknięte?
Co się dzieje w strefie saun na krytej pływalni w Gostyniu? Dlaczego nie została oddana do użytku dla klientów wraz z częścią basenową?
- W tej części zakres prac jest zdecydowanie większy. Planowaliśmy, że będzie to trwało około miesiąca, a nie chcieliśmy zamykać na tak długi czas całej pływalni – wyjaśnia Zbigniew Kordus.
Zapewnił, że prace w strefie saun „wchodzą w fazę wykończeniową”, ale by je zfinalizować, potrzeba trochę czasu. Pojawi się nowa sauna parowa, powstanie studnia lodowa. Nową odsłonę zaprezentuje też wanna, w której można się zanurzyć po wyjściu z sauny.
- Tam prowadzone były prace remontowe w szerszym zakresie. Mieliśmy do wymiany saunę parową, ale przy tej okazji wymienialiśmy podłogę. Wymienialiśmy izolację, robiliśmy nowe spady, bo z tym borykaliśmy się trochę od dłuższego czasu. Szykuje się znowu całkowicie nowa odsłona jeżeli chodzi o sauny. Myślę, że w tym roku korzystający ze strefy saun będą podwójnie mile zaskoczeni. Ta część pływalni zmieni swoje oblicze – mówi Zbigniew Kordus.
Ogród zimowy na tarasie gostyńskiego basenu
W kolejnym etapie dyrekcja OSiR w Gostyniu planuje modernizację tarasu, znajdującego się pod zjeżdżalnią, który jest na to odpowiednio przygotowany, ale zakres robót – jak się okazało – wymaga pozwolenia na budowę. Na tarasie ma powstać zadaszony ogród zimowy, dyrektor Kordus zapewnia, że klienci basenu będą mogli z niego korzystać już pod koniec 2024 roku.
- Z tego powodu musiała być przygotowana dokumentacja projektowa, która została złożona do starostwa. Czekamy na wydanie pozwolenia – wyjaśnia Zbigniew Kordus. – Przebudowa tarasu na ogród zimowy nie będzie przeszkadzała w funkcjonowaniu basenu, a nawet strefy saun – dodaje.
Taras sprawi, że klienci korzystający z saun będą mogli poczuć się bardziej komfortowo. Pokój wypoczynku, który się znajduje obok saun często jest bowiem wypełniony.
- Dzięki przebudowie tarasu to zmieni się na lepsze. Część tarasu będzie zadaszona i oszklona, a druga tylko zadaszona. Będzie możliwość wyjścia na świeże powietrze, ale na głowę nie spadnie deszcz czy śnieg – mówi Zbigniew Kordus.
Dyrektor OSiR Zwrócił się do rady miejskiej o zwiększenie funduszy na remont. Ostateczny koszt prac będzie znany po ich zakończeniu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.