Reklama

Doczekają się kanalizacji w Strzelcach Wielkich. Czy droga również powstanie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

Doczekają się kanalizacji w Strzelcach Wielkich. Czy droga również powstanie? - Zdjęcie główne

Bez kanalizacji nie powstanie droga... | foto Agnieszka Andrzejewska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie rok temu mieszkańcy Strzelec Wielkich w gminie Piaski byli zapewniani o tym, że w ich niewielkiej wsi powstanie kanalizacja. Fundusze na jej ułożenie już są, wybrano także wykonawcę projektu. Prace ruszą wiosną. Dlaczego dopiero wtedy? Potrzebne jest zezwolenie konserwatora zabytków.

Pod koniec listopada 2022 r. podpisano umowę na budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w Strzelcach Wielkich w gminie Piaski.

- Jest podpisana umowa - potwierdza Witold Furmaniak, inspektor ds. inwestycji i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Piaski. -  Wczoraj [6 grudnia 2022 r. - przyp. redakcji] odbyło się spotkanie z wykonawcą i inspektorem nadzoru inwestorskiego, który w imieniu inwestora będzie kontrolował jakość robót budowlanych i wbudowywanych materiałów.

Jak się okazało, dodatkowo wojewódzki konserwator zabytków musi wydać pozwolenie na wykonanie prac archeologicznych.

- Inwestycja zlokalizowana jest na terenach wpisanych do gminnej ewidencji zabytków (gminne karty zespołu stanowisk archeologicznych Strzelce Wielkie I i II ) - podkreśla W. Furmaniak.

arch. UG w Piaskach

Mają rok na zakończenie inwestycji

Wykonawcą inwestycji będzie firma Navi - Expert Przewierty Sterowane S.C., Jarosław Wawrzyniak, Bartłomiej Frąckowiak z Michałowa. Wartość umowna zadania wynosi 5 852 541,70 zł brutto. Termin realizacji - do 15 grudnia 2023r.

- Firma Navi Expert Przewierty Sterowane S.C. z Michałowa rozpocznie prace budowlane w połowie lutego 2023r. Wcześniej musi wykonać projekty tymczasowej organizacji ruchu - dodaje urzędnik. 

Na wspomnianą inwestycję gmina Piaski otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2 mln. zł. To nie jedyna inwestycja w tej gminie. Już od ponad miesiąca trwają roboty przy przebudowie ul. Drzęczewskiej, o czym piszemy TUTAJ

Czy po zakończeniu inwestycji mieszkańcy "ul. Gnojnej" nareszcie doczekają sie drogi i odetchną z ulgą? Będziemy informować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy