Reklama

„Do ślubu jechali moskwiczem”. Jubileusze 50-lecia małżeństw w gminie Pogorzela za nami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z prawdziwą przyjemnością, a może i z podziwem władze gminy Pogorzela, z burmistrzem Piotrem Curykiem na czele zaprosiły 9 par małżeńskich z tej gminy na obchody 50-lecia ich małżeństw.

Jak sami jubilaci mówili, pamietają 20-, 30- czy 35- rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Jednak dziś, 12 września 2022 r. dla uczczenia 50. jubileuszu ich małżeństw otrzymali okolicznościowe medale.

Jubileusze małżeńskie w Pogorzeli - odnowili przysięgę małżeńską

Obchody 50-lecia pożycia małżeńskiego dziewięciu par z gminy Pogorzela rozpoczęły się uroczystą mszą w kościele pw. św. Michała Archanioła koncelebrowaną przez ks. Dariusza Bandosza, proboszcza pogorzelskiej parafii. 

- Dziękujemy za odebrane łaski i prosimy o dalsze błogosławieństwo i opiekę w rodzinach na kolejne lata pożycia małżeńskiego – powiedział podczas nabożeństwa pogorzelski duchowny.

Po mszy obecni w świątyni jubilaci odnowili również przysięgę małżeńską, składaną przed pięćdziesięciu laty.

50 lat miłości i zrozumienia

W lokalnej restauracji „Pogorzelanka” aktu wręczenia medali, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał burmistrz Piotr Curyk w asyście przewodniczącej Rady Miejskiej Darii Wyzuj. Jubilaci otrzymali od samorządowców listy gratulacyjne, kwiaty i pokaźne upominki.

W swoim przemówieniu do jubilatów Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli podkreślił wagę tych 50 lat wspólnego życia.

- W dzisiejszych czasach trwałość małżeństwa nie jest już, niestety, normą – mówił włodarz miasta  - Teraz co 3- 4 małżeństwo z mniejszym stażem się rozpada, więc przetrwać ze sobą pół wieku, w zdrowiu i w chorobie to jest godne podziwu i naśladowania osiągnięcie. Gratuluję państwu.

Jego zdaniem, taki długoletni związek dwojga ludzi ma w sobie wartości dodane nie tylko dla małżonków, ale i ich dzieci czy wnuków.

- To prawdziwy wzór dla kolejnych pokoleń, które widzą, że w dobrym małżeństwie liczy się nie tylko miłość, ale i wzajemny szacunek i wsparcie - dodał.

To były piękne czasy

Gromkie „sto lat” oraz kilka innych utworów zaśpiewali gościom członkowie pogorzelskiego zespołu śpiewaczego „Jawor”. Podczas wspólnego obiadu „młode pary” sprzed 50 lat wspominały barwne szczegóły swoich ślubów i wesel.

- Pamiętam, że jechaliśmy do kościoła moskwiczem, ale zdarzały się tez trabanty czy syrenki- mówiła jedna z jubilatek. - Może nie byliśmy bogaci, ale mieliśmy czas dla siebie, dla męża, rodziny i przyjaciół.

Niedawno jubileusz 50-lecia zawarcia ślubu świętowały też małżeństwa z gminy Borek Wielkopolski. TUTAJ przeczytasz relację z uroczystości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy