reklama

Debiuty Biznesu 2022 – kolejni kandydaci w tegorocznej edycji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościKobiety w dzisiejszej odsłonie propozycji do Debiutów Biznesu zajmują się w szerokim znaczeniu tego słowa „upiększaniem”. Szyją ubiory, pielęgnują je, dbają o fryzury. Natomiast pan Miłosz z Ponieca prezentuje typowo męski fach, remontuje maszyny rolnicze, spawa bramy i inne metalowe konstrukcje. Wszyscy oni postanowili otworzyć swoje firmy, idąc za marzeniami, predyspozycjami i wsparciem rodzin.
reklama

W tegorocznej, szóstej z kolei, edycji plebiscytu Debiuty Biznesu 2022 organizowanego niezmiennie przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego z siedzibą w Gostyniu wyraźnie przeważają kobiety. Spośród 24 zakwalifikowanych osób, aż 16 to panie. W dzisiejszej odsłonie proporcje te nie są zachowane, prezentujemy aż trzy przedstawicielki płci pięknej i tylko jednego mężczyznę. 

NiMaNi, Martyna Kulczak, Gostyń

Kolejną kandydatką do statuetki Debiutów Biznesu jest 28-latka z Gostynia, Martyna Kulczak. Właściwie od zawsze interesowała się szyciem, jednak na poważnie usiadła do maszyny w 2019 roku.

- Wszystko zaczęło się od tworzenia ochraniaczy na łóżeczka – tłumaczy młoda bizneswoman. -  Nie chciałam, aby były to standardowe ochraniacze tylko coś zupełnie innego, dlatego powstały różne sploty i warkocze.

reklama

Naturalną koleją rzeczy spróbowała też szyć inne wyroby, i tak pojawiły się pierwsze opaski oraz czapki.

- Teraz szyję również odzież dziecięcą i niemowlęcą: dresy, sukienki, bluzki, spódniczki i inne elementy garderoby według własnych projektów – dodaje gostynianka.

 Do tworzenia ubrań zainspirowały ją jej własne dzieci, a ma ich troje: sześciolatkę Ninę oraz 4-letnie bliźnięta, Marcela i Nikolę. To właśnie od pierwszych sylab ich imion powstała nazwa firmy, NiMaNi. 

- Zależy mi, aby produkty, które szyję były wygodne, trwałe i piękne – podkreśla. - Staram się zrealizować każdy projekt indywidualny, ale także swoje własne pomysły.

Jej rozpoznawanym hasztagiem jest #Szytezsercem, ponieważ, jak mówi „w każdy projekt wkłada całe swoje serce”.

reklama

Magiel Elektryczny JANIA, Agnieszka Kabała, Gostyń

Energiczna 50-latka swój pomysł na biznes wzięła z nietypowego hobby, lubi prasować. Agnieszka Kabała wcześniej pracowała m.in. w przedszkolu i sklepie, jednak po redukcji etatów, na początku grudnia 2021r. postanowiła otworzyć własną działalność. Magiel „Jania”mieszczący się przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu swoją nazwę wziął stąd, że mama pani Agnieszki ma na imię Janina i wnuczek będąc maluchem wołał na nią właśnie „Jania”.

- Magluję i prasuję zarówno większe rzeczy jak pościele, obrusy oraz zasłony, jak i odświeżam garnitury czy sukienki – tłumaczy rodowita gostynianka. 

Wykonuje usługi dla indywidualnych klientów oraz dla lokali. Do prestiżowego konkursu zgłosił ją Urząd Pracy w Gostyniu, z którego otrzymała dotację finansową na rozwój firmy.

reklama

Fryzjerstwo Objazdowe  Angelika Skowronek, Grabonóg

Angelika Skowronek 22- latka z Grabonogu swoją firmę fryzjerską założyła ponad 2 lata temu, w marcu 2020 roku.

- Włącznie z nauką zawodu jestem fryzjerką dopiero 5 lat, ale już wiem, że to moja wymarzona profesja – zdradza mieszkanka gminy Piaski.

Jak przyznaje, pomysł na firmę zrodził się niespodziewanie, ale od zawsze marzyła, aby mieć swoją działalność, żeby się rozwijać, szkolić i oczywiście pracować z pasją i pełnym zaangażowaniem. Wykonuje przeróżne usługi fryzjerskie: koloryzację, strzyżenie damskie, męskie oraz dziecięce. Oferuje też upięcia okolicznościowe czy zabiegi pielęgnacyjne włosów.

- Dzięki temu, że dojeżdżam do klienta, daję wielu ludziom, którzy nie mogą z różnych przyczyn przyjechać do salonu, możliwość skorzystania z usług fryzjerskich - podkreśla.

Do tegorocznej edycji plebiscytu została nominowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu i jest to dla niej, jak podkreśla, ogromne wyróżnienie. 

- Swoje plany na przyszłość wiążę oczywiście z dalszym rozwojem poprzez szkolenia fryzjerskie – dodaje młoda profesjonalistka.

METAL- MEX Miłosz Gawroński, Poniec

Jedyny w tej części prezentującej kandydatów mężczyzna to Miłosz Gawroński, 22-latek z Ponieca. Przed założeniem swojej własnej działalności, praktyczną naukę zawodu odbywał w gostyńskiej firmie.

- Wtedy wiedziałem, że po skończeniu praktyk założę własną firmę, o której od dziecka marzyłem – mówi młody biznesmen.

Działalność założył w sierpniu 2021r.. Na razie, jak sam podkreśla, jednoosobowa firma rozwija się bardzo dobrze. Zajmuje się remontem maszyn rolniczych oraz spawaniem bram, balustrad jak i różnych konstrukcji.

- Planem na przyszłość jest poszerzenie mojej wiedzy zawodowej oraz kupno plotera plazmowego jak również innych maszyn w celu udoskonalenia mojej pracy – wyjaśnia pan Miłosz.

Chciałby też przyjąć pracownika, ponieważ przy cięższej pracy potrzeba co najmniej dwóch par rąk, a nie zawsze są obok najbliżsi, wspierający go w firmie.

- Mam nadzieję, że moja prężnie działająca i rozwijająca się firma zasługuje na udział w Debiutach Biznesu 2022 – dodaje na koniec.

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama