Reklama

Poszukiwani wolontariusze, potrzebne dary i... imprezy. Ruszyły przygotowania do 30. finału WOŚP w powiecie gostyńskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Poszukiwani wolontariusze, potrzebne dary i... imprezy. Ruszyły przygotowania do 30. finału WOŚP w powiecie gostyńskim - Zdjęcie główne

Gostyń. Wolontariusze z wielkiego grania WOŚP w 2019 r. Ruszyły przygotowania do 30. finału WOŚP | foto arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać W powiecie gostyńskim rozpoczęły się przygotowania do 30. Finału WOŚP. Wolontariusze, imprezy, dary - na to czeka powiatowy sztab Gostyńskiego Finału WOŚP.

Reklama

Sztab główny naszego powiatu, który mieści się przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu organizuje już nabór wolontariuszy. Trwa też zbiórka darów do sprzedaży. Można również zgłaszać imprezy, które będą organizowane w ramach 30. finału WOŚP.  Jest już pierwsze 30 zł i 30 groszy! Pieniądze zostały wrzucone do puszki w siedzibie sztabu WOŚP przy PCPR.

Główny sztab powiatu gostyńskiego zarejestrowany

Powiatowy sztab, który organizuje wielkie granie w naszym regionie wspierany jest przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, GOK „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko”. I już działa - został zarejestrowany, jak zawsze do tej pory pod numerem 269 jako jeden z pierwszych. Właśnie rozpoczął przygotowania do finałowego grania. Sztab obejmie swoją działalnością gminy: Gostyń, Borek Wlkp., Pogorzela i Pępowo oraz inne miejsca. 

Kiedy i dla kogo grają 30 stycznia?

Finał będzie miał miejsce 30 stycznia 2022 r. W ramach 30. Finału WOŚP gra „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Przejrzyj na oczy!”. - PISALIŚMY O TYM TUTAJ 

- Do tej pory Fundacja w sposób mistrzowski zajęła się wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków oraz diagnostyką onkologiczną u dzieci i wsparciem dzieci i kobiet ciężarnych osobistymi pompami insulinowymi. To sześć wiodących programów medycznych, których efekty plasują Polskę w światowej czołówce. A szpital w Gostyniu już wielokrotnie otrzymywał sprzęt z Fundacji WOŚP! - zaznacza Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu.

Organizacja finału WOŚP w powiecie gostyńskim

Siedzibą sztabu jest PCPR w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel./faks 65-572-75-28). Szefem Sztabu jest Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu) (mail: [email protected], tel. 601-071-487). Wspierają go Maciej Marcinkowski (ZSZ w Gostyniu) i Tomasz Barton (GOK „Hutnik”). 

Sztab zaprasza do wsparcia działań orkiestrowych. Rozpoczął się już nabór wolontariuszy. Trwa też zbiórka darów do sprzedaży. Zgłaszane są też imprezy, które będą organizowane w ramach 30. finału WOŚP. Szef sztabu namawia również dyrektorów, prezesów, właścicieli do zorganizowania akcji WOŚP w swojej firmie. Organizatorów wielkiego grania w Gostyniu można znaleźć na: https://www.facebook.com/sztabwosp.gostyn.3

Trzeba pamiętać, że Gostyń szczyci się tym, że gra dla Fundacji WOŚP o rok dłużej!   Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto wtedy jeszcze nieznanej szerzej Fundacji WOŚP. 

Zostań wolontariuszem WOŚP w powiecie gostyńskim

Jak odbywa się nabór wolontariuszy? Kto chciałby nim zostać, musi postępować wg następujących kroków:

  1.  wypełnienie wzoru ankiety elektronicznej przez wolontariusza i przesłanie jej najpóźniej do 16 grudnia 2021 r. na mail: [email protected] wraz ze zdjęciem legitymacyjnym lub zdjęciem na dowód tożsamości w formacie elektronicznym jpg - zdjęcie odsłoniętej twarzy wolontariusza nie może być mniejsze niż 800 na 600 pixeli. 
    W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest też dostarczenie wypełnionego wzoru ankiety do PCPR lub ZSZ w Gostyniu wraz ze zdjęciem w formacie elektronicznym jpg (800 x 600 pixeli) w ww. terminie. 
  2. Po wprowadzeniu wolontariusza na serwer WOŚP, wolontariusz otrzyma na podany swój (lub rodzica/opiekuna) nr telefonu sms z kodem weryfikacyjnym. Kod ten należy przesłać natychmiast na nr telefonu Szefa Sztabu (601-071-487), co pozwoli na wydrukowanie wygenerowanego zgłoszenia. 
  3. Po wydrukowaniu zgłoszenia przez Sztab wolontariusz zostanie zaproszony do sztabu, by odebrać do podpisu przez siebie (wolontariusz pełnoletni) lub rodzica (wolontariusz niepełnoletni) wygenerowaną z systemu ankietę i deklarację wolontariusza oraz przybić pieczęć z miejsca pracy lub nauki.  Ostateczny termin podpisania ankiety i dostarczenia jej do siedziby sztabu w PCPR w Gostyniu to 16 grudnia 2020 r.! 
    Możliwe jest też (po uzgodnieniu z szefem sztabu Mirosławem Sobkowiakiem) wysłanie wygenerowanej ankiety i deklaracji pocztą elektroniczną wolontariuszowi i po wydrukowaniu jej i podpisaniu jej przez wolontariusza (oraz opiekuna prawnego w przypadku wolontariusza niepełnoletniego) dostarczenie jej do sztabu (PCPR w Gostyniu) do 16 grudnia do godz. 15.00) 
  4. Na stronach sztabu można pobierać wzór ankiety dla kandydatów na wolontariuszy oraz karty zgłoszenia imprez zamkniętych: https://www.facebook.com/sztabwosp.gostyn.3 lub  www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/ . Wzór ankiety oraz karta zgłoszenia imprezy mogą być również przesłane drogą elektroniczną do wolontariusza po uprzednim zgłoszeniu takiej prośby pod adres: [email protected]
  5. spośród zgłoszonych kandydatów sztab wybierze kwestarzy, kierując się m.in. dotychczasowym doświadczeniem kandydatów i ich wiekiem. Sztab zastrzega sobie prawo nieuzasadniania ewentualnego nieprzyjęcia zgłoszenia kandydata na wolontariusza. 
UWAGA: liczba wolontariuszy jest ograniczona! 

Imprezy zgłaszane mogą być do 30 listopada.

Sztab umożliwia też sprzedaż darów Gostynian w trakcie imprezy finałowej. Informacje o nich przyjmowane są w PCPR w Gostyniu, ZSZ w Gostyniu i w Stowarzyszeniu „DZIECKO”. Jeżeli chcesz zorganizować akcję u siebie w firmie lub w szkole, zgłoś się do szefa sztabu Mirosława Sobkowiaka ([email protected]; tel. 65 572 75 28) do 30 listopada 2021 r. Uwaga: Osoba organizująca imprezę proszona jest też o równoczesne złożenie wniosku wolontariusza wraz ze zdjęciem. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy