Reklama

Most w Piaskach coraz bardziej zniszczony. Czy kierowcy ciężarówek nie widzą znaków?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Ten mostek na Malińczy w Piaskach stoi "od zawsze", ale - patrząc na skalę zniszczeń - jego dni wydają się policzone. Jak to możliwe, że pomimo znaków zakazu, dogodnego dojazdu od strony Gostynia, rozwiązań wykonanych staraniem i kosztem jednej z firm, kierowcy ciężarówek notorycznie "pchają się" na most od strony DK12?

O problemie z notorycznym łamaniem zakazu wjazdu do strefy przemysłowej w Piaskach od strony ul Gostyńskiej [DK12] pisaliśmy już w październiku zeszłego roku [kliknij TUTAJ by przejść do artykułu].

Wydział Komunikacji i Dróg powiatu gostyńskiego, jak wcześniej obiecywał, naprawił uszkodzone wtedy przęsło niewielkiego mostu na Malińczy. Znaki zakazu wjazdu samochodów o masie powyżej 10 ton jak stały, tak stoją. A barierki na moście "padają"...

fot. Mapy Google//Agnieszka Andrzejewska/fotomontaż: M. Mostowy

Zrobili naprawdę sporo

Oczywiście, trudno mieć pretensje do firm w piaskowskiej strefie przemysłowej oraz na wylocie z Piasków na Strzelce Wielkie. Nie są oni w stanie kotrolować, którędy dojeżdżają do nich samochody ciężarowe. Wydawałoby się, że znaki drogowe B-18 (ograniczenie wjazdu samochodów ciężarowych o masie powyżej 10 ton), rozmieszczone od strony ul. Warszawskiej, Rynku, Strzelec Wielkich czy Grabonogu powinny rozwiązac sprawę. Niestety.

Należy podkreślić fakt, że firma zajmująca budynki po dawnym Simecie zadbała o bezpieczny i zgodny z prawem dojazd do swojej siedziby, tworząc szeroki oznakowany "przesmyk" z parkingiem - wjazd na wysokości szatni Korony Piaski. 

- Budowa zjazdu, staraniem i na koszt firmy Vesteel Windows s.c., pozwoliła zmienić stałą organizację ruchu w ten sposób, że ciężkie pojazdy mają możliwość dojazdu od strony Gostynia drogą przez strefę gospodarczą do wysokości tego zjazdu - potwierdził Paweł Andrzejczak, inspektor ds. zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej w Urzędzie Gminy Piaski. - Natomiast, odcinek od zjazdu do ul. Dworcowej pozostanie nadal niedostępny dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton.

Zatem rozwiązano problem dostaw do firmy Vesteel Windows S.C. 

Kolejne przęsło mostu na Malińczy w Piaskach uszkodzone

Już 12 stycznia, a więc po zakończeniu prac nad dojazdem do wspomnianej firmy, jeden z internautów poinformował nas o nowych uszkodzeniach na moście.

- Kolejne przęsło uszkodzone - pisze, załączając wymowne zdjęcia - Szkoda że ci, co powinni zadziałać, nie widzą tego. A sprawa jest prosta do rozwiązania. Wystarczy postawić bariery przy chodniku (...) one tam były, tylko je swego czasu wycięli, dla wygody... no właśnie czyjej?

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście - przęsło wygięte, jakby wjechał w nie czołg... A przecież znaki zakazu stoją, doszedł jeszcze jeden od strony nowo powstałego wjazdu do firmy Vesteel.

- Tylko cały czas jest problem z tirami, które ładują się od strony ul. Gostyńskiej i na moście skręcają w stronę Mondi - twierdzi czytelnik.

Internauci alarmują

Dwa dni później otrzymaliśmy kolejne zdjęcie, tym razem naruszone zostało przęsło nr 3. 

- Ten, co uszkodził tę drugą barierę, to raczej do rowu musiał wjechać - dodał w komentarzu internauta. - Trzeba mieć talent, żeby tak jechać.

Pytań jest kilka. Czy zarządca drogi - czyli powiat - wie o zniszczeniach na wspomnianym moście? Czy ktoś wyprostuje przekrzywiony znak przy wjeździe od strony ul Gostyńskiej? Czy policja była informowana o kolejnych kolizjach?  I jedno, najważniejsze: Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Pamiętajmy, że obok jest przedszkole, starsi ludzie chodzą na cmentarz, dzieci idą na zajęcia na boiskach piłkarskich...

Do sprawy wrócimy na portalu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy