Reklama

Apartamenty i domy z działką na obrzeżach Gostynia. Inwestycja jest wyprzedana?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Apartamenty i domy z działką na obrzeżach Gostynia.  Inwestycja jest wyprzedana? - Zdjęcie główne

Gostyń. Na obrzeżach miasta powstaje Osiedle Górne Gostyń | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowy domów, apartamentów, osiedli trwają pomimo pandemii, a niskie stopy procentowe w Polsce stanowią zachęcają klientów do inwestowania w lokale. w grupie klientów deweloperów sa również mieszkańcy Gostynia i powiatu gostyńskiego.

Czy wiecie, że w Gostyniu powstaje kolejne osiedle? Tym razem nie chodzi o mieszkania w budynkach wielorodzinnych, blokach - o czym pisaliśmy TUTAJ, ale o apartamenty i domy z działką. Budową domów na terenie Osiedla Górne Gostyń  - bo tak zostało nazwane - zajmuje się firma Śmigielski Group. - Inwestycje  na terenie Gostynia cieszą się dużym zainteresowaniem i sprzedają się bardzo dobrze. Często już na etapie startu budowy inwestycja jest wyprzedana - mówi Anna Toboła, opiekun klienta ds. nieruchomości w Śmigielski Group.

 

Sprzedaż mieszkań w Gostyniu. Rynek nieruchomości zamarł?

Dynamiczny wzrost cen mieszkań, zarówno nowych, jak i używanych mogliśmy obserwować w ciągu ostatnich kilku lat. Mieszkania drożały w tempie nawet powyżej 10 proc. rocznie. Jednak w marcu 2020 roku, kiedy ogłoszono w Polsce pierwszy lockdown spowodowany pandemią COVID-19, nastąpiło chwilowe załamanie. Po wprowadzeniu 24 marca 2020 r. zakazu przemieszczania się i wielu innych obostrzeń sanitarnych rynek nieruchomości właściwie zamarł.

Parę tygodni później (w kwietniu 2020 r.) pośrednicy i deweloperzy alarmowali o ponad 90-procentowym spadku liczby nowo zawieranych transakcji. Aktywność potencjalnych nabywców mieszkań zaczęła wzrastać po zniesieniu części ograniczeń, ale i tak liczba umów sprzedaży, jakie zostały zawarte w II kwartale, była najniższa od dłuższego czasu. Na rynku pierwotnym spadek liczby sprzedawanych mieszkań rok do roku wyniósł wówczas 64 proc.

 

Przedsiębiorstwa budowlane świetnie sobie radzą. Sprzedaż mieszkań w Gostyniu idzie nieźle

Jak podaje portal money.pl - jeszcze w marcu i w kwietniu ubiegłego roku wielu ekspertów spodziewało się nagłych spadków cen nieruchomości w Polsce. To wydawało się nieuniknione przy dużym ograniczeniu w skali zawieranych transakcji wydawało się to nieuniknione. Ale w ciągu trzech pierwszych pandemicznych miesięcy w największych miastach w kraju ceny mieszkań utrzymały się niemal na niezmienionym poziomie. Przełom II i III kwartału 2020 r. okazał się dla rynku nieruchomości powrotem do normalności. Przedsiębiorstwa budowlane świetnie sobie radzą pomimo pandemii COVID-19, co widać również na terenie Gostynia i okolic. Na rynku nieruchomości pierwotnych panuje okres prosperity. Luty 2021 r. - jak twierdzą eksperci - był miesiącem rekordowym pod względem liczby oddanych do użytku mieszkań od deweloperów. Budowy trwają pomimo pandemii, a niskie stopy procentowe w Polsce stanowią zachęcają klientów do inwestowania w lokale.

 

Budują kolejne osiedle. Mówią, że inwestycja w Gostyniu już wyprzedana

Śmigielski to nazwisko doskonale znane mieszkańcom Gostynia, jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy. Firma Śmigielski Group - deweloper budowlany z Leszna - działa na rynku od 25 lat,  - Z powodzeniem realizujemy własne projekty deweloperskie obejmujące zarówno mieszkania w budynkach wielorodzinnych, jak i budynki jednorodzinne. Już ponad 300 rodzin zaufało naszej firmie i zamieszkało w budowanych przez nas domach znajdując w nich swój zaciszny kąt - promuje się przedsiębiorca. 

Z kolei w 2016 r. została powołana spółka komandytowa Śmigielski Group Gostyń (kapitałowo powiązana z Przedsiębiorstwem Śmigielski Group Leszek Śmigielski). Jesienią 2019 r. firma rozpoczęła inwestycję przy ul. Górnej, pod nazwą Osiedle Górne. Mają tam powstać apartamenty i domy z działką. Przedsięwzięcie deweloperskie obejmuje budowę 10 budynków mieszkalnych jednorodzinnych z dwoma lokalami mieszkalnymi w zabudowie bliźniaczej oraz 1 budynku mieszkalnego jednorodzinnego z dwoma lokalami mieszkalnymi. Jest to pierwsza inwestycja spółki komandytowej. 

 

Domy Śmigielskiego na Pożegowie też świetnie się sprzedały

Wcześniej przedsiębiorstwo Śmigielski Group Leszek Śmigielski budowało domy w zabudowie jednorodzinnej i dwurodzinnej na Pożegowie w Gostyniu. Takim przedsięwzięciem deweloperskim było powstanie osiedla domów w zabudowie jednorodzinnej i dwurodzinnej w Gostyniu przy ul. W. Modlibowskiej oraz W. Reymonta. Na osiedlu przy ul. Wandy Modlibowskiej wybudowano 4 domy jednorodzinne z 2. lokalami mieszkalnymi oraz jeden dom jednorodzinny. Budowa  rozpoczęła się w lipcu 2010 r. natomiast zakończyła się w listopadzie 2013 r. Powierzchnia użytkowa lokali wynosi od 75 m2 do 160 m2. Natomiast na osiedlu przy ul. W. Reymonta wybudowano 7 domów jednorodzinnych z 2. lokalami mieszkalnymi oraz jeden dom jednorodzinny. Realizacja inwestycji trwała od września 2012 r. do października 2014 r.   

- Inwestycje  na terenie Gostynia cieszą się dużym zainteresowaniem i sprzedają się bardzo dobrze. Często już na etapie startu budowy inwestycja jest wyprzedana. Ceny jak w każdym biznesie dopasowujemy do sytuacji na rynku i tak, faktycznie w ostatnich latach sukcesywnie są podnoszone ze względu na wzrosty cen materiałów i sytuację pandemiczną - wyjaśnia Anna Toboła z firmy Śmigielski Group. - Jeżeli chodzi o potrzeby klientów to zawsze staramy się ich słuchać i wychodzić naprzeciw. Klienci znają też naszą renomę, oferowane przez nas lokale i powierzchnie - dodaje. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy