Reklama

W Gostyniu powstaje kolejne osiedle. Widać dopiero parter, a mieszkania już rozchodzą się „na pniu”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

W Gostyniu powstaje kolejne osiedle. Widać dopiero parter, a mieszkania już rozchodzą się „na pniu”	 - Zdjęcie główne

Gostyń. Rawbud buduje kolejne osiedle | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gostyniu w ostatnich latach sprzedaje się sporo mieszkań. Jednocześnie ich ceny rosną, podobnie jak materiałów budowlanych i usług. Mimo to chętnych na nowe lokale w naszym powiecie nie brakuje. Na rozwój w branży nie mogą narzekać deweloperzy. Firma budowlana Rawbud z dużym wyprzedzeniem rozpoczęła sprzedaż mieszkań w bloku pod adresem ul. Letnia 3, na którego placu budowy mniej więcej dwa tygodnie temu stanął dopiero dźwig.

Koniunktura na rynku nowych mieszkań trwa już kolejny rok z rzędu. Pandemia jej nie zaszkodziła, wręcz przeciwnie, rynek mieszkaniowy jest rozpędzony jak nigdy dotąd. Świadczy o tym m.in. liczba ponad 91 tys. nowych pozwoleń na budowę wydanych w kraju w pierwszym półroczu 2021 roku, co stanowi wzrost o ponad 58 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

W Gostyniu dopiero powstaje kolejne osiedle, sprzedaż mieszkań trwa w najlepsze. Zaczęło się kilka lat temu

W powiecie gostyńskim boom budowlany trwa od 2016 r. - wtedy nastąpiło zwiększenie wydanych ilości pozwoleń na budowę  budynków mieszkalnych. W 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Gostyniu wydano pozwolenia na budowę 171 budynków jednorodzinnych i 9 wielorodzinnych, ogółem na 304 mieszkania. W pierwszej połowie 2021 r. liczba wydanych pozwoleń wynosiła 134 na budynki jednorodzinne, ogółem na 152 mieszkania.

- Nie wydano żadnego pozwolenia na budynek wielorodzinny - informuje Włodzimierz Wechman, naczelnik wydziału architektury i budownictwa. 

Z danych GUS dotyczących liczby nowych pozwoleń na budowę wynika, że deweloperzy budują więcej niż w poprzednich latach, ale nie mogą nadążyć z ofertą. Dlaczego? Powód jest banalny - realizują więcej nowych inwestycji, ale jednocześnie Polacy kupują więcej mieszkań niż kiedyś.

 

Spółka rozpoczęła działania w Gostyniu w 2015 roku, a teraz powstaje kolejne osiedle

Jednym z najbardziej znanych sprzedawców mieszkań na terenie Gostynia jest rawicki przedsiębiorca Rawbud, który prowadzi inwestycje w miejscowościach, położonych w obrębie mniej więcej 50 kilometrów od Rawicza. Najczęściej, jak większość deweloperów na miejsce realizacji swoich inwestycji wybiera miejscowości rozwijające się, z dużym zapleczem gospodarczym i przemysłowym. Spółka rozpoczęła inwestowanie w Gostyniu w 2015 r. Dlaczego tutaj?

- Kierowaliśmy się odległością od Rawicza, tak aby zapewnić pracownikom w miarę szybki dojazd.  Chcąc zadbać o potrzeby klientów zdecydowaliśmy się na tę lokalizację, gdyż jest atrakcyjna pod kątem miejsc pracy - wyjaśnia prezes Przemysław Apanowicz. - Jako Developer czujemy się odpowiedzialni za całe nasze inwestycje. Zależy nam na zbudowaniu lokalnej społeczności. Wspomagaliśmy również gminę przy budowie dróg, aby zapewnić mieszkańcom lepszy komfort - dodaje.

 

Osiedle Słoneczne i 330 mieszkań. Obok w Gostyniu powstaje kolejne osiedle

Rawicki deweloper jest inicjatorem oraz wykonawcą  os. Słonecznego. Tam powstało 7 budynków, w których znajduje się 330 mieszkań. Z tego niektóre to apartamenty, z tarasem z widokiem na panoramę Gostynia. We wrześniu będzie oddawany pierwszy blok z nowego osiedla, powstającego przy ul. Letniej. Tam do dyspozycji jest 70 mieszkań. Wszystkie wyposażone są w garaże wielostanowiskowe czy też windy, po to aby przyszli nabywcy na osiedlu mogli czuć się jak najlepiej.

- Jesteśmy sprawdzoną firmą na rynku gostyńskim. Zawsze przykładamy dużą wagę do standardów wykończenia. To jest nasza wizytówka. Terminowość - to nasze motto. Dotychczas nie zdarzyło się, żebyśmy budynki oddali do użytku po terminie. Kładziemy duży nacisk na to, abyśmy tak byli postrzegani przez cały czas. Na to zaufanie przez jakiś czas pracowaliśmy. Nie możemy sobie pozwolić, aby to poszło w niepamięć - zapewnia Jadwiga Maćkowiak, specjalista ds. sprzedaży. 

 

Burza mózgów powoduje, że sprzedaż mieszkań trwa w najlepsze? Powstaje kolejne osiedle

Dlatego Rawbud dba o klienta i - jak mówi specjalista ds. sprzedaży - nie lekceważy jego sugestii.

- Słuchamy uwag swoich klientów. Był czas, kiedy zakładaliśmy przy balkonach typowe barierki i tylko to. Ale zauważyliśmy, że mieszkańcy różnymi sposobami na własną rękę odgradzają się od sąsiadów. Na ul. Letniej postawiliśmy szyby mleczne, jako ogrodzenie. Jeśli chodzi o funkcjonalność, podczas oglądania mieszkań sugerowano miejsce na szafę. I teraz jest. Zawsze w firmie konsultujemy się między działami i wiemy, jak klienci postrzegają rozkłady mieszkań, a wtedy robimy burzę mózgów, pod kątem udogodnień, jakie  można jeszcze wprowadzić - tłumaczy Jadwiga Maćkowiak.

Wszystko po to, aby klientom dobrze się mieszkało.

 

Powstaje kolejne osiedle, na ktorym Rawbud wprowadza atrakcyjne udogodnienia

Przy kolejno budowanych obiektach firma Rawbud podwyższa standard wykończenia, wprowadzając udogodnienia dla lokatorów. Na os. Słonecznym w budynkach rolety były tylko na parterze, z kolei wchodząc na ul. Letnią można zauważyć, że wszystkie mieszkania mają rolety zewnętrzne. W kolejnym budynku prowadzone są działania pod montaż klimatyzacji. Lokatorzy mają rowerownie ze stojakami do jednośladów.  Ważna jest też aranżacja klatek schodowych, którą firma zleca projektantom z zewnątrz. Podobnie jak na os. Słonecznym, gdzie bloki w większości są wyposażone w windę i halę garażową.

- Dodatkowo przy nowym budynku, który będziemy oddawać we wrześniu zaprojektowaliśmy zielony dziedziniec - miejsce, gdzie klient może sobie odpocząć od zgiełku miejskiego, posiedzieć na ławce, zrelaksować się - wyjaśnia Jadwiga Maćkowiak, specjalista ds. sprzedaży. 

 

W Gostyniu powstaje kolejne osiedle, sprzedaż mieszkań ruszyła wcześniej

W tym roku firma wcześniej ruszyła ze sprzedażą mieszkań w budynku wielorodzinnym, który właśnie dopiero powstaje pod adresem ul. Letnia  3. Tam będzie 40 mieszkań, winda i hala garażowa. Rawbud zakończenie inwestycji zaplanował w przyszłym roku.

- Zazwyczaj proces sprzedaży rozpoczynamy, kiedy stoją ściany 1 i 2 piętra. A tutaj rozpoczęliśmy, kiedy są ściany parteru. W pierwszym budynku pojedyncze mieszkania zostały do sprzedaży, dlatego na rynek szybciej wprowadziliśmy kolejne - mówi Jadwiga Maćkowiak specjalista ds. sprzedaży z firmy Rawbud. 

Według informacji rawickiego dewelopera, spora część nabywców jest w wieku około 35-45 lat.

- Cieszymy się również, że mieszkania kupują nieco starsze osoby, co oznacza, że spełniamy potrzeby każdej grupy wiekowej - przyznaje prezes Przemysław Apanowicz. - Jesteśmy zadowoleni z każdego klienta, który przez zakup, obdarzył nas tym samym swoim zaufaniem. Podchodzimy indywidualnie do klienta, gdyż każdy jest inny. Dla nas jest ważny nie tylko w trakcie sprzedaży, ale także po całej transakcji - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy