Reklama

Wesoły najszybszy w „Wesołej Czasówce”. Wśród kobiet najlepsza Andrzejewska

Opublikowano: pt, 3 wrz 2021 10:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Gostyński Klub Rowerowy zorganizował po raz 11 wyścig czasowy. Tym razem "Wesoła Czasówka" miała również szczytny cel, zbierano pieniądze dla malutkiej Zuzi ze Smogorzewa chorej na SMA. Dorota Andrzejewska wygrała wśród kobiet. W kategorii mężczyzn bezdyskusyjnym zwycięzcą został Bartosz Wesoły.

Reklama

.„Wesoła Czasówka” to kolarski wyścig indywidualny na czas organizowany przez Gostyński Klub Rowerowy (GKR).w ostatnią sobotę, 28 sierpnia w Krainie Orła Białego w Starym Gostyniu odbyła się jego 11 edycja. Tym razem kolarze zdecydowali się połączyć tradycyjną rywalizację z akcją charytatywną. Wpisowe zawodów zamiast na organizację imprezy w całości wrzucano do puszki dla Zuzi walczącej z SMA o której piszemy m.in. TUTAJ

W planach mieli zupełnie inny pomysł na zbiórkę. Nieco większą i szerszą akcję. Jak przyznają,  za późno jednak zaczęli rozważać jej przeprowadzenie i w ostateczności okres wakacyjny „położył” pomysł.

- Szybko jednak postanowiliśmy połączyć zbiórkę z organizowaną przez nas od lat „Wesołą Czasówką”. -  mówił Radosław Frydyrszak, prezes GKR. - A skoro już się spotykamy, to dlaczego by nie z pożytkiem dla Zuzi. Bardzo szybko wsparli inicjatywę nasi sponsorzy i nie tylko, dzięki którym udało się utrzymać poziom wydarzenia. Zrezygnowaliśmy bowiem z opłat startowych, które zawsze przeznaczaliśmy na organizację. Tym razem wędrowały do puszki (i to w znacząco wyższych kwotach) – dodał.

Na liście startowej znalazło się 50 uczestników. W latach poprzednich wpisowe wynosiło około 30 złotych, jednak tym razem każdy sam decydował o wysokości swojej wrzutki do puszki. 

Trasa klasycznie wiodła pofałdowaną pętlą o długości 11.5 km. Na jej dystansie były trzy spore podjazdy, przy których trzeba było się trochę pomęczyć. Najszybciej pokonał ten dystans Bartosz Wesoły z Kościana, który jest specjalistą od takich wyścigów. Jego czas 16 minut i 25 sekund przełożył się na średnią prędkość 42km/h. Natomiast 19 minut i 49 sekund na przejechanie trasy potrzebowała Dorota Andrzejewska z Czempinia, która była najlepsza wśród kobiet. Co ciekawe, jej czas pozwolił zająć wysokie 13 miejsce wśród wszystkich uczestników, przeważnie mężczyzn. 

- 50 startujących oraz osoby im towarzyszące, to jak na małe lokalne wydarzenie, do tego związane ze sporym wysiłkiem na dość wymagającej trasie - całkiem niezła frekwencja. „Wesoła Czasówka” to już powoli pozycja obowiązkowa – podkreślił R. Frydryszak. 

W „Czasówce” każdy startuje na takim rowerze, jaki ma. Siłą rzeczy na starcie pojawiają się rowery turystyczne, czasami miejskie, „górale”, naturalnie „kolarzówki” czy rowery czasowe.

- Jedni jadą dla samych siebie w formie rekreacji, choć my wiemy, że i tak starają się pojechać najszybciej, jak tylko mogą. Drudzy rywalizują z czasem, który ma być lepszy niż rok temu, z kolegami, których może w końcu uda się pokonać i innymi uczestnikami – bo zawsze fajnie jest wejść na podium. Niektórzy z uczestników osiągają naprawdę fantastyczne czasy (każde zejście poniżej 17 minut za takie uważam). Inni sukcesywnie się poprawiają, wykręcając życiowe wyniki. I o to w zasadzie chodzi w naszej imprezie. Próbuj co roku być nieco lepszy. By stać się lepszym, trzeba zadać sobie trud przygotowania się, co zawsze pozytywnie wpłynie na twoją formę – podsumował Radosław Frydyrszak.

Pogoda i frekwencja dopisały, a to przełożyło się na doskonały wynik zbiórki dla Zuzi. Kolarze wrzucili do puszki blisko 5.500 złotych oraz 3 euro. Wynik uznają za doskonały, gdyż cała impreza nie trwała więcej niż 4 godziny. Na zakończenie zlicytowano też obraz, który namalował Tadeusz Porzucek - jeden z członków klubu GKR, oraz strój kolarski darowany przez innego z zawodników Dariusza Kostrzewskiego. Te kwoty również wliczono do sumy zbiórki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy