Udany występ Osiewicza

Udany występ Osiewicza - Zdjęcie główne

W Tarnowie Podgórnym odbyła się 18. edycja Pucharu Alfy. Zawody były jednocześnie ostatnim turniejem cyklu Grand Prix Polski w sezonie 2012/13. Na starcie nie zabrakło gostyńskich kręglarzy. Etap finałowy poprzedziły dwudniowe gry eliminacyjne, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Taka sytuacja wymusiła od zawodników maksymalnego zaangażowania i uzyskiwania wyników często na poziomie rekordów życiowych, które w niektórych przypadkach i tak nie wystarczyły do awansu do najlepszej szesnastki turnieju. W rywalizacji mężczyzn awans do ścisłego finału wywalczyło dwóch graczy gostyńskiego Startu. Jakub Osiewicz i Piotr Stachowiak, zajmowali po eliminacjach odpowiednio drugie i dwunaste miejsce. W finale ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Osiewicz, przekraczając po raz drugi granice 600 kręgli. Gostynianin w ostatecznej klasyfikacji uplasował się drugim miejscu, uzyskując taki sam rezultat jak Mikołaj Konopka z Polonii 1912 Leszno. Natomiast Piotr Stachowiak zakończył rywalizację na dziesiątym miejscu. W rywalizacji kobiet reprezentantka SGLK Violetta Kolendowicz uzyskała wynik 520 kręgli, który pozwolił jej uplasować się ostatecznie na dziewiętnastym miejscu.