TRIUMF WIELKOPOLANKI W DERBACH !

TRIUMF WIELKOPOLANKI W DERBACH ! - Zdjęcie główne

Pojedynki między drużynami z Szelejewa i Piasków zawsze budziły dodatkowe emocje. Gminne derby powodowały, że o motywację u piłkarzy nie trzeba było się martwić. W sobotę ambicję i wolę walki widać było tylko u gospodarzy. W efekcie Wielkopolanka rozbiła Koronę aż 4:1. Bohaterem spotkania został Dariusz Kaczmarek. W sobotnie popołudnie napastnik Wielkopolanki ukłuł rywala trzykrotnie. Kaczmarek na listę strzelców wpisał się już w 14. min, kiedy to bez problemu wykorzystał sytuację „sam na sam” z Mateuszem Dziubałką. Na ten cios piaskowianie zdołali jeszcze odpowiedzieć. Do wyrównania strzałem z najbliższej odległości doprowadził Rafał Bonawenturczyk. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i trzeba przyznać, że był to sprawiedliwy wynik. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Inicjatywę przejęli gospodarze, którzy raz za razem punktowali Koronę. Wielkopolanka zdobywała kolejne bramki, bo górowała agresywnością, w konsekwencji zdobywając teren. Tuż po zmianie stron Kaczmarek po raz drugi ukłuł piaskowian. Duża w tym zasługa Huberta Wyrzykiewicza. Wychowanek Korony pognał prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, gdzie formalności dopełnił snajper Wielkopolanki. W 69. min Kaczmarek ustrzelił hat-tricka. Dzieła zniszczenia dokonał Szymon Hildebrandt, który w końcówce spotkania posłał piłkę nad bramkarzem.