Reklama

Takiej imprezy Gostyń dotychczas nie miał. I Festiwal Biegowy – START!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Takiej imprezy Gostyń dotychczas nie miał. I Festiwal Biegowy – START! - Zdjęcie główne

Gostyń biegami stoi! zdjęcie poglądowe | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Gmina Krobia ma swój Bieg Jesieni, a Gostyń może mieć swój Festiwal Biegowy. Inauguracja tego sportowego wydarzenia już 16 października. Warto zarezerwować cały dzień, by aktywnie spędzić czas.

Nowa impreza sportowa w Gostyniu

Pierwszy Gostyński Festiwal Biegowy to impreza zarówno dla miłośników biegania, jak i całych rodzin.

- Mamy taki pomysł, żeby ta sportowa impreza stała się cykliczną. Planujemy organizować ją raz w roku, jesienią – informuje Wojciech Walowiak, koordynator wydarzenia z OSiR w Gostyniu.

Podkreśla, że festiwal biegowy jest kontynuacją wspólnego projektu, jaki gostyński ośrodek sportu zrealizował z firmą Convert. Chodzi o Eko-Skwerek, który powstał na stadionie w Gostyniu na przełomie lipca i sierpnia 2022 r. - TUTAJ ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI.

Miejsce ma być swoistym startem dla mieszkańców Gostynia na 7 wytyczonych tras z biegowej mapy miasta. Na skwerze umieszczono tablicę informacyjną, na której znalazła się każda z tras, oznaczona innym kolorem, ze wskazaniem długości. Z większości biegowych szlaków mogą korzystać również miłośnicy spacerów czy marszów z kijkami (nordic walking), a także rowerzyści.

Na 16 października 2022r. OSiR w Gostyniu zaplanował pierwszą, inauguracyjną imprezę, która ma wypromować trasę biegową w pobliżu krytej pływalni.

Imprezy towarzyszące I Festiwalowi Biegowemu w Gostyniu

Wyjątkowy I Gostyński Festiwal Biegowy odbędzie się w Gostyniu na stadionie OSiR przy ul. Sportowej. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00. Trasy poprowadzone są duktami leśnymi oraz wzdłuż bieżni lekkoatletycznej. Przy okazji pierwszej edycji festiwalu biegowego przygotowano imprezę towarzyszącą - bieganie dla najmłodszych dzieci, w wieku 3-12 lat pn. „Rund kids”. Maluchy będą rywalizować na najkrótszej trasie biegowej Gostynia - w zależności od kategorii wiekowej na bieżni wystartują na 100, 200 lub 300 metrów.

Przygotowano również bieg rodzinny – do tego rodzaju rywalizacji będzie można zgłosić drużynę minimum 3-osobową i pobiec na dystansie 1 okrążenia na bieżni, czyli 400 metrów. 

- Na bieżni będą rozstawieni zawodnicy zgłoszonej drużyny rodzinnej. Pierwszy wystartuje sam, po drodze zabierze drugiego, później trzeciego, by wspólnie mogli pojawić się na mecie – wyjaśnia Wojciech Walkowiak, koordynator zawodów.

Kulminacyjnym punktem niedzielnego sportowego festiwalu będzie bieg główny na dystansie 5 km. Start zaplanowano na stadionie miejskim.

- Dalsza część przebiegać będzie leśnymi duktami. Trasa jest biegaczom znana, gdyż służy do organizowania Biegu Niepodległości w Gostyniu – wyjaśnia Wojciech Walkowiak

Liczba uczestników w zawodach jest ograniczona. Zapisy na wszystkie biegi w dniu I Festiwalu Biegowego w Gostyniu, w biurze zawodów, w godz. 11.00 – 13.00. To będzie mieściło się na stadionie miejskim, w pobliżu biegowej mapy miasta (pomiędzy dwoma boiskami – tym ze sztuczną murawą i głównym).

Dodatkowo chętni do startu w biegu głównym na 5 km mogą zapisywać się elektroniczne: LINK Kto nie zdąży się zapisać elektronicznie, będzie mógł zgłosić się w dniu imprezy, na miejscu.

Organizatorzy zapewniają:

  • wyjątkowe medale dla wszystkich uczestników biegów
  •  poczęstunek dla biegaczy

Uczestnicy sportowego wydarzenia mogą również liczyć na bezpłatne atrakcje:

  • zamki dmuchane dla dzieci
  • animacje i zabawy z upominkami
  • stoisko REH- MED Actio & Beauty - Gabinet terapii i Masażu (masaż łydek, masaż twarzy KOBIDO, tlenoterapia, fizjoterapeuta, dietetyk)
  • niespodzianka na zakończenie festiwalu

Program GOSTYŃSKIEGO FESTIWALU BIEGOWEGO:

biegi dla dzieci w wieku 3-12 lat pn. „RUN KIDS” (100, 200 lub 300 metrów, start o godz. 13:00)

bieg rodzinny (400 metrów, 3-osobowe rodziny, w tym min. jedno dziecko do 13 lat, start o godz. 14:00)

 bieg na 5 km (start o godz. 15:00)

Zmiany w organizacji ruchu w Gostyniu 16 października

W związku z tym, że 16 października odbędzie się Gostyński Festiwal Biegowy, nastąpią zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać w godz. 14.00-16.30.

Zamknięta zostanie ulica Starogostyńska na odcinku: od skrzyżowania ulic Starogostyńskiej i Leśnej w stronę Starego Gostynia do skrzyżowania z drogą w stronę Goli.

Samochody będzie można zaparkować na parkingu przy ul. Sportowej (przy stadionie).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy