Reklama

Szatnia Korony Piaski nareszcie otwarta! Inwestycja warta ponad 1,6 mln zł robi wrażenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Niekoniecznie według planu, bo z dwumiesięcznym opóźnieniem, ale dzisiaj, 1 września 2022 r. dokonano oficjalnego otwarcia szatni Korony Piaski. W nowych pomieszczeniach pojawili się przedstawiciele władz gminy z wójtem Wiesławem Glapką na czele, samorządowcy, zarząd LKS Korony Piaski z Grzegorzem Ludwiczakiem, wykonawcy, inspektor budowlany oraz twórca projektu niecodziennej bryły budynku. Wszyscy podkreślali wzorcową współpracę i dumę z nowego obiektu.

W połowie sierpnia 2022r. dokonano odbioru nowego budynku szatni LKS Korony Piaski. To finalne stadium długo wyczekiwanej przez klub i kibiców inwestycji "Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku zaplecza szatniowo - sanitarnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stadionie sportowym w Piaskach". Generalnym wykonawcą inwestycji był Zakład Usług Technicznych Budownictwa "Budmech" Wiktor Liszczyński z Gostynia. Wartość inwestycji wyniosła ok. 1,6 mln zł i objęła wykonanie robót budowlanych, dokumentacji projektowej, nadzór inwestorski nad realizacją prac, wyposażenie szatni w boksy, utwardzenie terenu kostką betonową. Z programu "Szatnia na medal - edycja 5" Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansował to zadanie kwotą 120 tys. zł. 

Wój gminy Piaski, Wiesław Glapka podziękował wszystkim za współpracę i podkreślił, że sporą zasługę w osiągnięciu celu, jakim było utworzenie prawdziwej, nowoczesnej i spełniającej wszelkie wymogi formalne szatni mieli samorządowcy, którzy przytaknęli przekazaniu ponad 1,5 mln złotych z budżetu gminy na obiekt sportowy.

Nowa szatnia Korony Piaski - aż żal używać?

- Tu jest tak pięknie, tak czysto, tak wzorcowo, że aż żal piłkarzy wpuszczać w zabłoconych korkach - żartował Grzegorz Ludwiczak, prezes LKS Korony Piaski - Może zostawimy jednak te kontenery?

Oczywiście, to nie jest możliwe, tym bardziej, że dwa tymczasowe kontenery będą wkrótce rozebrane. 

- Dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, jaki ruch mamy na stadionie - podkreślił dumny gospodarz obiektu. - Samych zawodników Korony, wraz z przeciwnikami, gdyby przeliczyć każdy trening, spotkanie... byłoby prawie pięciuset tygodniowo. 

Wszyscy przyłożyli ręce do budowy szatni Korony Piaski, ktoś nawet stopę

Wykonawcy inwestycji, firma  "Budmech" z Gostynia zdają sobie sprawę, że tak specyficzna inwestycja na ograniczonej powierzchni i z utrudnionym dojazdem na teren budowy nie byłaby możliwa bez ścisłej współpracy z klubem i gminą.

- Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie pana Grzegorza [przyp. red. Ludwiczaka]- dodaje Wiktor Liszczyński, założyciel firmy. - Poświęcił sporo swojego prywatnego czasu, by doglądać budowy i służyć radą.

Swoistą zagadką będzie odcisk buta na pierwszej wylewce, o czym poinformowali szefów budowlańcy. Podobno któryś z radnych gminy Piaski pojawił się w nocy, by zostawić ślad dla przyszłych piłkarzy. Niestety, nie mamy zdjęcia tego odcisku.

Zaproszą nawet Lecha Poznań?

Zarówno wójt, jak i zgromadzeni goście nie ukrywali zadowolenia z zakończenia tak istotnej dla gminy inwestycji.

- Dotychczas byliśmy najwyżej sportowo jako klub w powiecie, ale nasza infrastruktura plasowała nas na ostatnim miejscu - zgodnie twierdzili. - Teraz mamy szatnię na miarę IV ligi i możemy gościć inne kluby. Liczymy też na kibiców, zapraszamy całe rodziny.

Jeden z obecnych gości w charakterystycznych koszulkach z herbem Korony Piaski zadeklarował, że są gotowi nawet na Lecha czy Legię... oczywście, mówiąc o zapleczu piłkarskim.

Podobno będzie możliwość zakupu ograniczonej puli biletów na tzw. "lożę dla VIP-ów", na tarasie nowego budynku. Więcej szczegółów poznamy wkrótce.

Był "kurnik", jest szatnia na medal

Jak wyglądała "szatnia" Korony jeszcze zeszłej jesieni, możecie popatrzeć i przeczytac w artykule poniżej:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy