Sportowa rywalizacja z Mikołajem w tle

Sportowa rywalizacja z Mikołajem w tle - Zdjęcie główne

Ponad stu pięćdziesięciu uczestników stanęło na starcie VI Mikołajkowego Turnieju Karate dla Dzieci. Podczas zawodów, które odbyły się w Lesznie młodzi reprezentanci gostyńskiej Tęczy zdobyli siedem medali. Imprezę po raz kolejny zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Satori z Leszna. Poza gospodarzami w zmaganiach udział wzięli reprezentanci siedmiu klubów z makroregionu. Gostynianie prowadzeni byli przez trenerów Waldemara Szwedka i Mieczysława Polewskiego. Dla wielu były to pierwsze zawody w życiu. - Dzieci, które zaczynają we wczesnym wieku treningi sztuk walki wspaniale potrafią sobie radzić w życiu, potrafią lepiej zorganizować czas, są bardziej sumienne, systematyczne, uczą się kontrolować swoje ciało i emocje – stwierdził Maurycy Wawrzyniak, prezes Wielkopolskiego Związku Karate. Złotą medalistką turnieju - w kategorii kata indywidualne dziewcząt - została Patrycja Niewrzędowska. Brązowe krążki zawisły na szyjach: Dawida Mrowińskiego (kata indywidualne-rocznik 2002), Wojciecha Wiecznego (kata indywidualne-2001), Dominika Pietrzyka (kata indywidualne-2004). Trzecią lokatę, w kata drużynowym open, wywalczyli także Amelia Ziółek, Dominik Pietrzyk i Joachim Janicki. Warto nadmienić, że tuż za podium w rywalizacji indywidualnej znaleźli się Daria Pietrzyk oraz Joachim Janicki. Podczas zawodów nie mogło zabraknąć również Świętego Mikołaja, który rozdawał słodkości i upominki. Najlepszym zawodnikom wręczono także medale, puchary i dyplomy.