Przykład idzie z góry

Przykład idzie z góry - Zdjęcie główne

Dwa złote oraz brązowy medal to dorobek reprezentantów gostyńskiej Tęczy wywalczony podczas XIX Otwartych Mistrzostwach Polski Seniorów Starszych Polskiej Federacji Karate Sportowego Śrem 2013. W konkursie wystartowali zawodnicy z 28 klubów całego kraju. TKKF w Gostyniu reprezentowało tylko dwóch zawodników. Byli to Waldemar Szwedek i Mieczysław Polewski. Obaj spisali się wyśmienicie. Mieczysław Polewski, startujący w kategorii wiekowej 46 +, wystąpił w dwóch konkurencjach, z których przywiózł dwa tytuły mistrza Polski. Tytuł czempiona seniorów starszych Polewski zdobył w konkurencji walk sportowych, pokonując zdecydowanie wszystkich przeciwników. Nie poprzestał na tym i w konkurencji kata (układy techniczne symulujące walkę z kilkoma przeciwnikami) wywalczył kolejne złoto. W kategorii 60+ wystartował Waldemar Szwedek i po zaciętych walkach zdobył brązowy medal w konkurencji kata. - Obu zawodnikom, jednocześnie trenerom gostyńskiego klubu karate należą się ogromne brawa za wyśmienity start w mistrzostwach Polski i pokonanie wielu utytułowanych przeciwników. Trener Polewski utrzymuje świetną formę, a trener Szwedek wystartował po raz pierwszy od wielu lat i od razu zajął miejsce na podium. U obu trenerów te sukcesy to zsumowanie talentu i stałej ciężkiej pracy na treningach. Cieszy też, że młodzi adepci karate w Gostyniu mają na co dzień tak znakomite wzory do naśladowania – podkreślił Mirosław Sobkowiak, wiceprezes klubu karate TKKF Tęcza.

Klub karate TKKF „Tęcza” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci w poniedziałki i środy o 19.00, a w soboty o 15.30, młodzież i dorosłych we wtorki i czwartki o 20.00, a w soboty o 17.00.