Po przerwie dodali gazu

Po przerwie dodali gazu - Zdjęcie główne

Dziewiąta seria spotkań leszczyńskiej A-klasy przyniosła pojedynek zespołów z Piasków i Czeluścina. Po raz kolejny wyżej notowana Korona była zmuszona „gonić” rywali. Tym razem pogoń okazała się skuteczna. Korona mogła zaliczyć bardzo dobre otwarcie. W pierwszych minutach meczu minimalnie przestrzelili Mikołaj Bonawenturczyk oraz Dawid Nowacki. Chwilę później padł gol, ale dla gości. Grający trener Gromu Marcin Jagodziński strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w „długim” rogu. To kolejny mecz w sezonie, kiedy to Korona musiała „gonić” przeciwnika. Mało tego już dwie minuty później przyjezdni powinni prowadzić 2:0. Napastnik Gromu nie zechciał jednak wykorzystać sytuacji „sam na sam”. W kolejnych minutach piaskowianie mieli przewagę, starali się szybko przechodzić do ataku, ale poza samym staraniem niewiele z tego wynikało. Klarownych sytuacji brakowało. Dopiero na dwie minuty przed przerwą Koronie udało się doprowadzić do wyrównania. Stojący na „krótkim” słupku Damian Zieliński wykorzystał dobre dośrodkowanie i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Wskazówki, których w przerwie udzielił swoim piłkarzom trener Korony Dominik Jankowiak, przyniosły efekt. Piaskowianie odzyskali wigor i zepchnęli gości do defensywy. Drugą połowę gospodarze znowu mogli rozpocząć z wysokiego „C”. Tym razem piłka po strzale Andrzeja Bonawenturczyka zatrzymała się na słupku. Przewaga piaskowian przełożyła się na prowadzenie w 62. min spotkania, kiedy to gola zdobył Dawid Wojciechowski. Gospodarze definitywnie rozprawili się z Gromem w 82. min. Przy trzecim golu obrońców Gromu na manowce wyprowadził Mikołaj Bonawenturczyk.

Korona Piaski – Grom Czeluścin 3:1 (1:1)

0:1 Jagodziński (16’)
1:1 Zieliński (43’)
2:1 D. Wojciechowski (62’)
3:1 M. Bonawenturczyk (82’)

Korona Piaski: J. Naskrent – M. Andrzejewski, R. Bonawenturczyk, Jankowiak, D. Naskrent, A. Bonawenturczyk, Wachowski (79’ Górski), Nowacki (83’ Fajczyk), D. Wojciechowski (64’ Leśnik), B. Wojciechowski (9’ Zieliński), M. Bonawenturczyk

Grom Czeluścin: J. Poślednik – Knuła, Jarus, Klemczak, Dworacki, W. Poślednik, Lorenc (80’ D. Poślednik), Spychała, Grzemski (70’ Foremniak), Jagodziński, Kowalewski