Nauka nie pójdzie w las

Nauka nie pójdzie w las - Zdjęcie główne

Piłkarscy adepci Korony Piaski mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z poznańskiego Lecha. Młodzi piłkarze szkolący się pod okiem Karola Kręgielczaka udali się do ośrodka sportowego „Kolejorza” w Popowie, gdzie rozegrali dwa mecze kontrolne. Spotkania rozegrane zostały pomiędzy zawodnikami z roczników: 2002 oraz 2003. - Dla naszych chłopaków był to wielki test. Starszy rocznik - 2002 - otrzymał srogą lekcję futbolu przegrywając 14:0. Na pewno duży wpływ na wynik miał stres, ponieważ z każdą minutą poczynaliśmy sobie coraz lepiej na boisku. Miejmy nadzieję, że nauka nie pójdzie w las i zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych meczach – ocenił trener Kręgielczak. Młodszy rocznik (2003 r.) podszedł do spotkania skoncentrowany i postawił twarde warunki rówieśnikom z Lecha. Od początku meczu trwała wymiana ciosów. Młodzi piaskowianie postawili twarde warunki. - Mecz naprawdę był bardzo ciekawy. Do przerwy Lech prowadził 6:3. Po wznowieniu gry Korona zdobyła bramkę i wynik brzmiał 6:4. Po tym trafieniu niestety nasi zawodnicy opadli z sił i nie było z naszej strony już takiej agresywności, a do końca meczu pozostało jeszcze piętnaście minut. Gracze Lecha wykorzystali okazję i podwyższyli prowadzenie. Nasi zawodnicy pozostawili jednak pozytywne wrażenie – podsumował opiekun młodych piłkarzy. Końcowy wynik brzmiał 13:6. Po meczu wszyscy udali się na stadion przy ul. Bułgarskiej, aby wspólnie obejrzeć spotkanie Lech Poznań - HSV Hamburg.