Na pełnych obrotach

Na pełnych obrotach - Zdjęcie główne

Wielkopolanka wygrała w Dębnie Polskim z Pelikanem 2:0, po golach Jakuba Rymaniaka z rzutu karnego w 20. minucie i Patryka Nawrocika w 65. minucie. Piłkarze z Szelejewa zasłużenie zdobyli w Dębnie Polskim trzy punkty. W sobotnie popołudnie gospodarze stanowili tło dla dobrze dysponowanego rywala. Pelikan przez dziewięćdziesiąt minut nie potrafił realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Marcina Porzucka. Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 20. min. Rzut karny podyktowany za zagranie ręką wykorzystał Rymaniak. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ataki podopiecznych Jana Wabińskiego z minuty na minutę były coraz groźniejsze, czego dopełnieniem był gol zdobyty przez Nawrocika. Asystę w tej sytuacji zaliczył Bartosz Bruder. Krótko potem Pelikan został ukarany czerwoną kartką. Jednak wynik końcowy nie uległ już zmianie, bowiem piłkarzom z Szelejewa w kilku klarownych sytuacjach zabrakło precyzji w wykończeniu.

Pelikan Dębno Polskie – Wielkopolanka Szelejewo 0:2 (0:1)

0:1 Rymaniak k. (20’)
0:2 Nawrocik (65’)

Wielkopolanka Szelejewo: Porzucek – Wyrzykiewicz, Rymaniak, Śmiechowski, Pawlaczyk, Nawrocik, Hetman (80’ Banaszak), Wabiński, Sadowski, Kaczmarek, Bembel (50’ Staniewski)