Krzyżanki na sportowo

Krzyżanki na sportowo - Zdjęcie główne

W świetlicy wiejskiej w Krzyżankach odbył się I Amatorski Turniej Tenisa Stołowego. Organizacją zawodów zajęli się sołtys wraz z radą sołecką, wspierani przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Krzyżanki. Zawody sfinansowano w ramach funduszu wiejskiego. Celem było popularyzowanie tenisa stołowego oraz integracja wsi na sportowo. Po zaciętych zmaganiach Superpuchar powędrował do rąk Leszka Grodzkiego. Wyłoniono też zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. W kategorii do lat 14 pierwsze miejsce wywalczył Jakub Kaźmierczak. Tuż za nim uplasowali się Piotr Junkers oraz Mateusz Szolc. W grupie wiekowej 15 do 20 lat najlepszy okazał się Paweł Patalas. Drugą lokatę zajął Łukasz Szymankiewicz, a trzeci był Beniamin Kaźmierczak. W kolejnej kategorii (od 21 do 40 lat) bezkonkurencyjny okazał się Leszek Grodzki. Kolejne miejsca zajęli Arkadiusz Siama i Zenon Przybylski. W najstarszej grupie (powyżej 40 lat) triumfował Sławomir Patalas, drugi był Hieronim Szymankiewicz, a trzeci Edward Junkert.