Krobianka strzeliła im dziewiętnaście goli

Krobianka strzeliła im dziewiętnaście goli - Zdjęcie główne

Beniaminek z Kurzej Góry nie ma łatwego życia w leszczyńskiej klasie okręgowej. Ostatni zespół ligi jest łatwym kąskiem dla innych drużyn. Rywal-Ewmar odbiega poziomem od zespołów okręgówki, a najbardziej jest to widoczne w meczach z Krobianką. Zespół Dariusza Wiśniewicza wygrał w niedzielę 0 : 7.

Mimo wysokiej porażki zespół z Kurzej Góry może mówić o "szczęściu". Goście z Krobi w 20. minucie prowadzili już 0 : 3, ale przez kolejne 55 minut nie potrafili umieścić piłki w bramce gospodarzy. I dlatego nie doszło do powtórki z meczu tych drużyn w rundzie jesiennej. Krobianka wygrała wtedy 12 : 0, co jest najwyższym zwycięstwem w klasie okręgowej w bieżącym sezonie. - Tempo meczu nie było dzisiaj  zbyt wysokie. Momentami graliśmy dobrze, ale zdarzały nam się w grze przestoje - powiedział po spotkaniu trener Krobianki Krobia.
W Borku Wielkopolskim po pierwszej połowie zanosiło na wygraną Wisły z Orlą Jutrosin. Po golach Krzysztofa Koniecznego i Michała Kasprzaka gospodarze prowadzili 2 : 0. Po przerwie miejscowi piłkarze mocno "spuścili z tonu" i Orla wyrównała w doliczonym czasie gry.
Drugiej wyjazdowej porażki w rundzie wiosennej doznali Zjednoczeni Pudliszki. Pogoń Śmigiel pokonała zespół Andrzeja Loksia 3 : 1. - Uważam, że w tym spotkaniu nie zasłużyliśmy na porażkę. Dostaliśmy od gospodarzy trzy "prezenty", ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać - powiedział po meczu trener Zjednoczonych Pudliszki.

Rywal-Ewmar Kurza Góra – Krobianka Krobia 0 : 7 (0 : 3)
0 : 1 - Jakub Chwaliszewski (2’)
0 : 2 - Jakub Borowczyk (4’)
0 : 3 - Jędrzej Urbański – z rzutu karnego (20')
0 : 4 - Mateusz Górkowski (75’)
0 : 5 - Jędrzej Urbański (81’)
0 : 6 - Jakub Borowczyk (84’)
0 : 7 - Mateusz Górkowski (90’)
Krobianka: Cebulski – Górkowski, M. Naskręt, Kluczyk, Knapp (46’ Mikołajczak), Chwaliszewski, M. Urbański, J. Urbański, Kędziora, Borowczyk, Jędryczka (55’ Szpurka)

Pogoń Śmigiel – Zjednoczeni Pudliszki 3 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – (45’)
2 : 0 – (77’)
2 : 1 – Daniel Paszek (81’)
3 : 1 – (90+3)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – P. Bzdęga, P. Pazoła (70’ Pajkert), Głoskiewicz, Nowak, Płoszajczak (79’ J. Pazoła), Paszek, Wyskok, P. Kaczmarek, Wolsztyniak, Lisiak

Wisła Borek Wlkp. – Orla Jutrosin 2 : 2 (2 : 0)
1 : 0 – Krzysztof Konieczny (4’)
2 : 0 – Michał Kasprzak (40’)
2 : 1 – Piotr Wawrzyniak (61’)
2 : 2 – Albert Samol (90+4)
Wisła: Kędzia - Baran (90' Dopierała), Janowski, Sz. Andrzejczak (61' B. Gościniak), P. Gościniak, Derwich (84' Urbaniak), Grzemski, Kasprzak, Konieczny, Marciniszyn, Robak (35' Gawroński)