Kowalstwo nadal liderem

Kowalstwo nadal liderem - Zdjęcie główne

Już po raz piąty w tym sezonie spotkały się w rozgrywkach o puchar Wójta Gminy Piaski drużyny uczestniczące w Piaskowskiej Lidze Halowej. Przypomnijmy, że jest to pierwszy od 2010 roku sezon w reaktywowanej lidze.

Kibice, którzy przybyli do hali w Piaskach obejrzeli cztery ciekawe mecze i 18 bramek. Aż 12 z nich strzelono w spotkaniu pomiędzy drużynami Czterdzieści+ i T&T Piaski. W pierwszej połowie tego meczu bramki zdobywała tylko drużyna Czterdzieści+ a prowadzenie 5-0 wskazywało na wysoką wygraną tego zespołu. Po przerwie T&T zaczęło odrabiać straty strzelając cztery bramki, ale przeciwnik nie odpuszczał i ostatecznie Czterdzieści+ zwyciężyli 8-4.

W innym spotkaniu tej kolejki Grupa Adamkiewicz wygrała z Cegielnią Piaski 2-0 a obydwie bramki wpadły w końcówce meczu. W taki samym stosunku zakończył się mecz lidera Kowalstwa Błaszczyk z Pagosem. Kowalstwo długo nie potrafiło pokonać dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza Pagosu, który wielokrotnie ratował swoją drużynę przed utratą bramki. Jednak ostatecznie skapitulował dwukrotnie.

W ostatnim meczu tego wieczoru zmierzyły się drużyny Ursus Piaski i Wieczorek. Po bardzo emocjonującym meczu drużyny podzieliły się punktami a wynik końcowy to 1-1. Warto dodać, że był to pierwszy remis w lidze.

Informacje: Paweł Wujek