Kontrowersje w meczu Krobianki Krobia z Orłem Mroczeń

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Kontrowersje w meczu Krobianki Krobia z Orłem Mroczeń - Zdjęcie główne

foto archiwum Życie Gostynia

SportW meczu pełnym kontrowersji Pinsel-Peter Krobianka Krobia zremisowała z Orłem Mroczeń 0 : 0. Po spotkaniu rozgoryczenia nie krył trener Wojciech Bzdęga, gdyż sędzia główny nie uznał dwóch goli dla przyjezdnych.

Po efektownym zwycięstwie nad Victorią Ostrzeszów i awansie do półfinału Pucharu Polski strefy leszczyńskiej kibice Krobianki czekali na dobre wieści z Grębanina. Przed zespołem Wojciecha Bzdęgi stanęło trudne zadanie, bo z kadry wypadło kilku zawodników.

W pierwszej połowie piłka raz wpadła do bramki Orła, jednak sędzia uznał, że zawodnik gości naruszył przepisy gry w piłkę nożną. Jak widział tę sytuację Wojciech Bzdęga?

- Sędzia stwierdził, że bramkarz, który wbiegł na Mateusza Górkowskiego był faulowany – relacjonuje trener Pinsel-Peter Krobianki.

Nie była to jedyna zdaniem Wojciecha Bzdęgi kontrowersyjna decyzja sędziego. W polu karnym gospodarzy faulowany był Joachim Knapp, ale sędzia odgwizdał zagranie ręką.

W drugiej części meczu Krobianka dalej miała przewagę, ale znów zawodziła skuteczność. Po strzale Wojciecha Bzdęgi piłka odbiła się od poprzeczki. Okazję do zdobycia gola miał też Joachim Knapp, ale nie trafił czysto w piłkę. W 90. minucie goście wykonywali rzut wolny. Piłka trafiła do Mateusza Górkowskiego, który umieścił ją w siatce. Sędzia boczny dopatrzył się jednak zagrania ręką Artura Kamieniarza.

- Wracamy do domu bardzo zawiedzeni. Nasza gra wyglądała naprawdę dobrze. Można było odnieść wrażenie, że strzelenie bramki to kwestia czasu, jednak na przerwę schodziliśmy przy stanie 0:0. Druga połowa również z naszą przewagą, wypracowaliśmy kilka dogodnych sytuacji. Wiadomo, że punkt to zawsze jest punkt, ale dzisiaj strata kolejnych dwóch naprawdę bardzo boli – podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia.

W 11. kolejce zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek w Krobi. Pinsel-Peter Krobianka będzie podejmować lidera trzeciej grupy piątej ligi. Mecz z Zawiszą Łęka Opatowska odbędzie się w niedzielę, 22 października o godz. 15.00.

Orzeł Mroczeń – Pinsel-Peter Krobianka 0 : 0