Kania Gostyń straciła zwycięstwo w ostatniej minucie meczu

Kania Gostyń straciła zwycięstwo w ostatniej minucie meczu - Zdjęcie główne
Zobacz
49
zdjęć

SportBlisko piątej wygranej w sezonie byli piłkarze Kani Gostyń. Po golu Bartosza Mikołajczaka gospodarze prowadzili z Piastem Czekanów 1 : 0. Wygrana drużynie Grzegorza Wosiaka uciekła w ostatniej minucie meczu.

W sobotnie deszczowe południe Kania Gostyń podejmowała Piasta Czekanów, który po dziewięciu kolejkach miał o cztery punkty mniej niż gospodarze.

Na gole w dzisiejszym meczu kibice musieli czekać do drugiej połowy, co nie znaczy, że w pierwszej części pojedynku okazji do ich zdobycia nie było. Mieli je gospodarze, ale nie zdołali ich wykorzystać. Dwukrotnie przed szansą pokonania golkipera Piasta stanął Bartosz Mikołajczak. Strzałem z dystansu bramkarza gości próbował też pokonać Kacper Korytny, ale bezskutecznie.

W drugiej połowie znów najczęściej nękał golkipera Piasta Bartosz Mikołajczak. W 58. minucie pomocnik Kani przejął piłkę i strzelał z pola karnego. Jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Sześć minut później ten sam zawodnik zdecydował się na strzał z lewej strony bramki Piasta. Pozycja nie była łatwa, ale piłka znalazła drogę do bramki. W końcówce meczu goście zaatakowali odważniej, jednak ich akcje nie przynosiły spodziewanego efektu. Nawet rzut wolny z niewielkiej odległości od bramki Kacpra Przybylskiego nic nie zmienił. Piast szukał swoich szans w stałych fragmentach gry i ten ostatni przyniósł mu upragnionego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego lot piłki przedłużył Sebastian Smolarek i futbolówka wpadła do bramki.

- Nie można być zadowolonym, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Szkoda, bo chłopacy włożyli dużo ambicji w ten mecz, ale w końcówce daliśmy się zepchnąć bliżej naszej bramki a dośrodkowania z rzutów wolnych czy z gry sprawiały nam dużo kłopotów – podsumował trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak

Kania Gostyń – Piast Czekanów 1 : 1 (0 : 0)
1 : 0 – Bartosz Mikołajczak (64’)
1 : 1 – Sebastian Smolarek (90+5)
Kania: Przybylski – Woźniak, Jagodziński, Golniewicz, Kręgielczak, Mikołajczak (83’ Dzikowski), Korytny (90+3 Kostuj), Jaraczewski, Smektała (71’ Maćkowiak), Jankowiak (60’ Ćwilkliński), Jernaś (60’ Snuszka)