Kolejny triumf drugoligowca

Kolejny triumf drugoligowca  - Zdjęcie główne

W drugim turnieju Grand Prix im. Bł. Edmunda Bojanowskiego wzięło udział 54 zawodników. Turniej ponownie wygrał drugoligowy tenisista stołowy Pogoni Góra – Maciej Knoski, który w finale pokonał faworyta gospodarzy, Mateusza Banaszaka.

Zawodnicy rywalizowali w szesnastu grupach. - Sześć grup składało się z czterech zawodników, a kolejne dziesięć grup liczyło po trzech zawodników. Po zmaganiach w grupie przyszedł czas na fazę pucharową, lecz najlepsza „16” rywalizowała już w systemie „radzieckim” do trzeciego miejsca od tyłu – tłumaczy zawodnik LZS UKS, Marcin Pawlak. Najlepiej zaprezentował się ponownie Knoski, który w finale pokonał zawodnika gospodarzy, Banaszaka. Wiele emocji przyniósł również mecz o trzecią lokatę, w który zmierzyli się Robert Bartosz (Dąb Leszno) oraz Paweł Cisowski (Żaki Taczanów). Lepszy z tej pary okazał się Cisowski, który stanął na najniższym stopniu podium. Na starcie drugiej edycji Grand Prix im. Bł. Edmunda Bojanowskiego stanęło wielu zawodników z Bodzewa. Z dobrej strony pokazał się reprezentant LZS UKS III, Janusz Pawlak, który zajął miejsca w przedziale 13-16, przegrywając tylko z pierwszym i trzecim zawodnikiem turnieju. Na miejscach 17-24 zmagania zakończyli Dominik Jankowiak, Marcin Jankowiak i Marcin Sarbinowski. Na miejscach 25-32 uplasował się Maciej Nowacki, 33-48 to dorobek Tomasza Dorsza, a Szczepan Chlebowski znalazł się miejscach 49-54. Kolejny turniej odbędzie się w kwietniu.