Kolejny triumf 4Basket

Kolejny triumf 4Basket - Zdjęcie główne

Szósta seria spotkań Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki odbyła się w Rawiczu. Kolejkę zainaugurował pojedynek Dream Team Gostyń oraz McDonalds Team Leszno. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 7:8. Dopiero w drugiej widoczną przewagę zapewnili sobie leszczynianie, inkasując w tym czasie siedemnaście punktów, przy zaledwie trzech „oczkach” gostyniaków. W kolejnych odsłonach ekipa McDonalds tylko powiększała swoją przewagę. Końcowy rezultat - 35:59 – nie budzi wątpliwości. W następnym starciu naprzeciwko siebie stanęły zespoły 4Basket Pępowo oraz Team One Leszno. O zwycięstwie zawodników 4Basket zdecydowała druga kwarta, w której wykazali się lepszą skutecznością oraz dobrą zbiórką. W tym okresie gry koszykarze z Pępowa uzyskali jedenastopunktową przewagę. W kolejnych kwartach leszczynianie próbowali odrabiać straty, jednak znowu należała do zawodników z Pępowa i to oni cieszyli się z drugiego zwycięstwa w sezonie. Ostatni mecz z udziałem ekipy z powiatu gostyńskiego, to starcie pomiędzy Pogorzela Bizons a CF66 Leszno. Mistrzowie ligi pewnie wygrali to spotkanie, choć „Bizony” zaprezentowały się bardzo przyzwoicie. Rzucili drużynie z Leszna aż 35 punktów. CF66 natomiast grali szybko, korzystając z wielu kontr, po których zdobywali łatwe punkty. Ostatecznie zakończyli mecz z przewagą 43 „oczek”.
Komplet wyników oraz tabela LALK w najnowszym (1/2014) wydaniu ŻG.