Klasa "A". Lew dopiął swego

Klasa "A". Lew dopiął swego - Zdjęcie główne

Lew Pogorzela zapewnił sobie trzecie miejsce w klasie "A". Drużyna Michała Curyka zagwarantowała sobie miejsce na podium zwycięstwem z LUKS Stare Bojanowo 3 : 5.

Gospodarze prowadzili w tym pojedynku 2 : 0, ale Lew szybko wziął się do odrabiania strat. Goście doprowadzili do remisu w pierwszej połowie, a w drugiej odsłonie zbudowali przewagę, której nie oddali do końca meczu. - W dwóch poprzednich sezonach walczyliśmy o utrzymanie, dlatego trzecie miejsce w bieżących rozgrywkach jest dla nas ogromnym sukcesem - powiedział po meczu prezes Lwa Pogorzela Wojciech Zygner.
Niespodziankę sprawili piłkarze Wielkopolanki. Na boisku w Szelejewie pierwsi gola zdobyli goście, jednak to drużyna Karola Kręgielczaka zdobyła trzy punkty, a nie wyżej notowany Grom Czacz. W minionej kolejce nawet jednego punktu nie wywalczył Sokół Chwałkowo. Pelikan zdobył bramkę już w pierwszej minucie i skromną wygraną gości zakończył się ten pojedynek.

KS Sokół Chwałkowo – Pelikan Dębno Pl. 0:1 (0:1)
0:1 – (1’)
Sokół Chwałkowo: Ratajczyk – Gubański, Henzel, Bartkowiak, Pospiech, K. Kędziora, Naskręt, K. Kmiecik (46’ Peśla), Rejek, M. Kmiecik (80’ Mendel), Sz. Kędziora.

LUKS Stare Bojanowo - Lew Pogorzela 3 : 5 (2 : 2)
1 : 0 - (4')
2 : 0 - (15')
2 : 1 - Adam Staszewski (27')
2 : 2 - Przemysław Ptak (45')
2 : 3 - Konrad Sobczak (51')