Klasa A. Komplet porażek

Klasa A. Komplet porażek - Zdjęcie główne

Ostatnią serię spotkań w sezonie 2016/2017 rozegrały zespoły w klasie A. Drużyny powiatu gostyńskiego zakończyły sezon porażkami.

Lew Pogorzela przegrał na wyjeździe z wiceliderem Sarnowianką Sarnowa 6 : 2. Bez względu na to rozstrzygnięcie drużyna Michała Curyka zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach. Na ósmym miejscu sezon 2016/2017 zakończył Sokół Chwałkowo. Siódmą pozycję drużyna prowadzona przez Dawida Kaczmarka straciła po porażce na własnym boisku z Koroną Wilkowice 1 : 2. - Był to dobry mecz, stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji bramkowych i mogliśmy nawet zapunktować. Dziękuję zarządowi, zawodnikom i kibicom za cały sezon, który w moim odczuciu był najtrudniejszy z siedmiu, w których prowadziłem Sokoła Chwałkowo - powiedział Dawid Kaczmarek. Dziewiątą pozycję zajęła Wielkopolanka Szelejewo. W ostatnim meczu Wielkopolanka przegrała z Błękitnymi Kąkolewo 2 : 3. Gospodarze kończyli dzisiejsze spotkanie z dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Kubiak. Zastępujący go między słupkami Mikołaj Organiszczak obronił rzut karny. - Słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. W przerwie padły mocne słowa i role się odwróciły. Doprowadziliśmy do remisu, ale w końcówce goście zdobyli trzecią bramkę - mówi trener Wielkopolanki Karol Kręgielczak.

Sarnowianka Sarnowa - Lew Pogorzela 6 : 2 (2 : 0)
1 : 0 - (2')
2 : 0 - (10')
3 : 0 - (50')
3 : 1 - Konrad Sobczak (59')
4 : 1 - (68')
5 : 1 - (73')
6 : 1 - (85')
6 : 2 - Przemysław Ptak (89')
Lew Pogorzela: Naglak - Kubiak, Minta, Mazurek, Mik. Curyk (60' Szczepaniak), P. Ptak, Dorczyk (75' Krzyżaniak), Stachowiak, Nowak (70' O. Ptak), Staszewski, Sobczak

Wielkopolanka Szelejewo - Błękitni Kąkolewo 2 : 3 (0 : 2)