Jubileuszowe kulanie

Jubileuszowe kulanie - Zdjęcie główne

Po raz trzydziesty odbył się w Gostyniu turniej kręglarski o Puchar Burmistrza. Były to jednocześnie drugie zawody zaliczane do Grand Prix Polski. Druga odsłona tegorocznego cyklu GP zgromadziła na starcie 82 kręglarzy. Dwudniowy turniej w Gostyniu został zdominowany przez przedstawicieli dwóch klubów: Polonii 1912 Leszno oraz Alfy Vector Tarnowo Podgórne. Niestety gospodarze tym razem stanowili tło zmagań. W rywalizacji kobiet żadnej z miejscowych zawodniczek nie udało się przebić do dwunastoosobowego finału. Najbliżej tego osiągnięcia była Joanna Mendyka ze Startu, kończąc ostatecznie rywalizację na 14 miejscu. Zwyciężyła Izabela Torka (Alfa Vector Tarnowo Podgórne) z dorobkiem 1134 pkt. Wyprzedziła na podium Kingę Konopę (Polonia 1912 Astromal Leszno) - 1109 i Barbarę Danek (Alfa) - 1088. Tuż za czołową trójką znalazła się leszczynianka Joanna Neczyńska - 1077. W turnieju mężczyzn triumfował Mikołaj Konopka (Polonia ) - 1193 przed Leszkiem Torką (Alfa) - 1165 i Dawidem Strzelczakiem (Alfa) - 1134. Honoru gospodarzy w finale bronił Piotr Katarzyński, który ostatecznie uplasował się na 11 miejscu z końcowym wynikiem 1076 kręgli. Do decydujących gier awansował także Zbigniew Klimański z SGLK, lecz z powodu urazu nie mógł wystąpić w finale.