I po mistrzostwie. Orzeł wygrał z Kaniasiatką

I po mistrzostwie. Orzeł wygrał z Kaniasiatką - Zdjęcie główne

Seniorzy UKS Kaniasiatki Gostyń nie wygrali trzeciej ligi siatkówki. Po raz drugi w finale ligi ulegli LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 2 : 3.

Początek meczu rewanżowego był bardzo wyrównany. Pierwszego seta wygrali gospodarze, natomiast druga partia należała do gości. Gdy w trzecim  secie drużyna Tomasza Poznańskiego i Zbigniewa Klimańskiego zwyciężyła 25 : 14 goście znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Mimo wysokiej przegranej potrafili ponieść się w czwartej partii i wygrali 20 : 25. Gospodarze mieli jeszcze szansę na zdobycie mistrzostwa w tie-breaku. Musieli jednak wygrać w nim do 7. Zespół z Osieczy bardzo szybko pokazał, że nie zmarnuje okazji i wygra ten pojedynek. Niesieni dopingiem swoich kibiców zawodnicy Orła zwyciężyli 12 : 15.Myślałem, że na naszym boisku będzie nam łatwiej. Początek meczu na to wskazywał. Później wszystko się wyrównało. Robiliśmy wszystko, żeby wygrać ten mecz, jednak to jest sport - powiedział trener UKS Kaniasiatka Gostyń Tomasz Poznański. Mimo porażki to nie koniec sezonu dla zespołu z Gostynia. Przed Kaniasiatką baraże o wejście do drugiej ligi.

UKS Kaniasiatka Gostyń – LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 2 : 3 (25 : 22, 22 : 25, 25 : 14, 20 : 25, 12 : 15)

Kaniasiatka: P. Michalczyk, J. Klimański, P. Kolańczyk, P. Zandecki, K. Michalczyk, J. Kaźmierski, W. Meissner, T. Poznański, J. Adamkiewicz, Sz. Poświatowski, N. Radłowski, A. Adamski