Faworyt górą w derbach

Faworyt górą w derbach - Zdjęcie główne

W meczu trzynastej serii spotkań leszczyńskiej „okręgówki” zespół z Ludwinowa pokonał na własnym stadionie Zjednoczonych Pudliszki 1:0. Gola, który zadecydował o losach spotkania zdobył Grzegorz Chorała. Zjednoczeni zgodnie z oczekiwaniami rozpoczęli przyczajeni na własnej połowie, czekając na szansę do kontrataku. Piłkarze z Ludwinowa bili głową w mur i poza sytuacją Chorały nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką rywala. Tak naprawdę groźniej było w polu karnym KS-u. W ciągu minuty dwie bardzo dobre okazje zmarnował Bartosz Dechnik. Napastnik Zjednoczonych zapewne długo rozpamiętywał będzie zmarnowaną sytuację „oko w oko” z Krzysztofem Banaszakiem. Trener gospodarzy Leszek Krzyżostaniak postanowił wstrząsnąć zespołem. W przerwie wprowadził trzech nowych piłkarzy. To dowód na to, co myślał o grze swojego zespołu w pierwszej odsłonie. W drugiej połowie faworyt zadecydowanie częściej zatrudniał bramkarza Zjednoczonych, Michała Kubeczkę. Prowadzenie miejscowym mogli dać Chorała oraz Karol Lisiak. Pierwszy z nich zrehabilitował się w 70 minucie, kiedy to przytomnie zachował się w zamieszaniu podbramkowym i z bliska wepchnął piłkę do siatki. W końcówce, jak można było się spodziewać goście opadli z sił. Nie mieli argumentów, aby powalczyć przynajmniej o remis. Natomiast KS mógł wygrać zdecydowanie wyżej. Niestety po strzałach Szymona Kajocha oraz Nikodema Kozaka piłka nie znalazła drogi do bramki. Mecz zakończył się skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.

KS Ludwinowo – Zjednoczeni Pudliszki 1:0 (0:0)

1:0 Chorała (70’)

KS Ludwinowo: Banaszak – R. Stachowiak, Sz. Kajoch, Szumny, Cebulski, Chorała, Urbański (46’ Kędziora), Spychała (46’ Lisiak), D. Knecht, Kopieć (46’ Jagodziński), Kozak

Zjednoczeni Pudliszki: Kubeczka – Żelichowski, Bzdęga, Łodyga, Wolsztyniak, Paszek, Jeż (60’ Klimasz), Kurasiak, M. Kajoch, Skrzypczak