Emocjonujący start sezonu

Emocjonujący start sezonu - Zdjęcie główne

Po bardzo emocjonującym poprzednim sezonie w wykonaniu tenisistów stołowych z Bodzewa, przyszedł czas na kolejny rok zmagań. Zespół obecnie występuje w III lidze mężczyzn. Inauguracja wypadła znakomicie. W pierwszym meczu zawodnicy Bodzewa zmierzyli się z Błękitnymi Niechłód. Ostatecznie tenisiści LZS UKS zwyciężyli już 7:3. Po meczu z Błękitnymi przyszedł czas na starcie z bardzo dobrze znanym rywalem z poprzedniego sezonu – Dębem Leszno. W poprzednim sezonie dwa razy górą byli leszczynianie. Teraz przyszedł czas na rewanż. Najpierw do boju stanęli najmłodsi reprezentanci LZS UKS – Mateusz Banaszak oraz Marcin Pawlak. To były niezwykle emocjonujące pojedynki. Banaszak w piątym secie musiał bronić trzech piłek meczowych, jednak ostatecznie wygrał 14:12. Pawlak w piątym secie wygrywał 9:7, ale ostatecznie przegrał 9:11. Kolejne dwa starcia znowu przyniosły zwycięstwo oraz porażkę. Również gry deblowe przyniosły podział punktów, dlatego o ostatecznym rozstrzygnięciu decydowały ostatnie spotkania. Groźnie zrobiło się, kiedy polegli bracia Sławomir i Dominik Jankowiak. Wynik brzmiał wtedy 5:3. Do końca spotkania pozostały już tylko dwa mecze. Na szczęście wszystko potoczyło się po myśli tenisistów z Bodzewa. Swoje pojedynki wygrali Banaszak oraz Pawlak i ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Tym samym ligowy start można uznać za udany. LZS UKS Bodzewo zajmuje piąte miejsce. Celem jest lokata w pierwszej czwórce, która daje awans do fazy play-off. Klub LZS UKS Bodzewo składa szczególne podziękowania na ręce nadleśniczego pana Andrzeja Wawrzyniaka. Nadleśnictwo Piaski ufundowało bowiem koszulki dla zawodników pierwszej drużyny z Bodzewa. Klub pragnie także podziękować panu Krzysztofowi Deutschowi za zaangażowanie w pozyskaniu środków na zakup sprzętu sportowego.

LKS Błękitni Niechłód - LZS UKS Bodzewo 3-7

UKS Dąb Leszno - LZS UKS Bodzewo 5-5