Emocji nie brakowało

Emocji nie brakowało - Zdjęcie główne

Tegoroczny turniej Grand Prix Gostyńskiej Ligi Kręglarskiej, który odbył się na miejscowym obiekcie dostarczył wielu sportowych wrażeń. Niewielkie różnice w końcowej klasyfikacji tylko to potwierdzają. Na ostateczne rozstrzygnięcia czekano do momentu uzyskania wyniku przez ostatniego gracza. Tym razem zawody odbywały się zmienionej formule. Każdy z zawodników wykonywał 90 rzutów - po 15 na każdym torze. W rywalizacji kobiet zwyciężyła znajdująca się ostatnio w wybornej formie Violetta Kolendowicz. Drugie miejsce zajęła Janina Śleńska z Lubina, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Elżbieta Klimańska. Wśród mężczyzn zwycięzcą tegorocznej edycji Grand Prix z wynikiem 562 został leszczynianin Piotr Sierpowski. Drugą lokatę zajął Karol Zagata. Na trzecim miejscu zawody ukończył Maciej Matyla, który fantastycznym finiszem wskoczył na podium. (luke)