Drugi komplet w rundzie wiosennej

Drugi komplet w rundzie wiosennej - Zdjęcie główne

Nie myliły się w weekend zespoły powiatu gostyńskiego w leszczyńskiej klasie A. Po raz drugi w rundzie wiosennej nasze zespoły odniosły komplet zwycięstw.

Do wygranych Lwa Pogorzela i Piasta Poniec kibice już zdążyli się przyzwyczaić. Lider klasy A pokonał na wyjeździe Błękitnych Kąkolewo 0 : 3. Goście wszystkie bramki zdobyli w drugiej połowie spotkania. – Nie szło nam w tym meczu dobrze, bo sytuacji było naprawdę wiele, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mamy ostatnio problem ze zdobywaniem goli, chociaż sytuacji nie brakuje – powiedział po meczu Lwa Pogorzela trener Michał Roszak. Piast Poniec wygrał z LUKS Stare Bojanowo 3 : 4. Drużyna Grzegorza Posikaty prowadziła w tym pojedynku już 0 :4, ale w końcówce spotkania gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki. Siódme zwycięstwo z rzędu odniósł Sokół Chwałkowo. Drużyna Sławomira Gintowta wygrała 5 : 0, a aż cztery bramki zdobył Szymon Kędziora. Największy problem z wygraniem miała Wielkopolska Szelejewo, która podejmowała przed własną publicznością Piasta Belęcin. Goście prowadzili w tym meczu 0 : 2, ale ostatnie dwadzieścia minut należało do drużyny Karola Kręgielczaka. Gospodarze zdobyli cztery bramki i wygrali sobotnie spotkanie.

Sokół Chwałkowo – Rawia II Rawicz 5 : 0 (3 : 0)
1 : 0 – Szymon Kędziora (22’)
2 : 0 - Szymon Kędziora (34’)
3 : 0 - Szymon Kędziora (42’)
4 : 0 - Szymon Kędziora (67’)
5 : 0 – Bartosz Dechnik (79’)
Sokół: Bujak (80’ Adamek) – Henzel, Bartkowiak, Frąckowiak, Pospiech, Malcherek, Rejek, M. Kmiecik (70’ Gubański), Kędziora (65’ Ratajczyk), Kłakulak (60’ Dechnik), Wawrzyniak (55’ Durak)

Wielkopolanka Szelejewo – Piast Belęcin 4 : 2 (0 : 1)