Cztery medale na ogólnopolskich zawodach

Cztery medale na ogólnopolskich zawodach  - Zdjęcie główne

Podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Tiger Cup 2015 w Wągrowcu najmłodsi zawodnicy gostyńskiego klubu karate TKKF Tęcza wywalczyli cztery krążki.

Na pięciu matach rywalizowało 320 zawodników z 26 klubów karate z całego kraju. - Młodzi zawodnicy i zawodniczki gostyńskiego klubu karate spisali się dobrze, pokonując swych rywali w wielu bojach i zajmując miejsca na podium w kilku konkurencjach - podkreśla kapitan drużyny, Mieczysław Polewski. Srebrny krążek w silnie obsadzonej kategorii kata indywidualne juniorek młodszych wywalczyła Agnieszka Gorwa. Kolejny srebrny medal zdobyła Daria Pietrzyk w kategorii kata młodziczek. Brązowe medale zdobyli Dawid Mrowiński w kata młodzików i Anna Mila w kata indywidualnym dziewcząt rocznik 2006-2007. - O dobrym przygotowaniu gostyńskiego klubu karate świadczą też czwarte miejsca Dawida Mili w kata młodzików, Amelii Ziółek w kata młodziczek i Dominika Pietrzyka w kata żaków, którzy wygrywając swoje walki, dotarli aż do półfinałów i tutaj zajmując czwarte miejsca musieli uznać wyższość lepiej spisujących się w tym dniu swoich przeciwników – podsumowuje trener Marcin Danek.

Klub karate TKKF Tęcza zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu. W poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 14; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 14; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 10; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 10; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 14; o 17.00 młodzież od lat 14 i dorośli.