Czerwona kartka, rzut karny czyli derby gminy Pępowo

Czerwona kartka, rzut karny czyli derby gminy Pępowo - Zdjęcie główne

Duże zainteresowanie wzbudziły derby gminy Pępowo pomiędzy Dąbroczanką Pępowo II a Gromem Czeluścin w leszczyńskiej klasie B. Zgodnie z oczekiwaniami wygrali gospodarze, ale goście ambitnie walczyli o uzyskanie korzystnego wyniku.

Bohaterem tego pojedynku został Hubert Kutzmann, który zdobył cztery bramki. Dąbroczanka II wygrała 5 : 1. Goście od 58. minuty grali w dziesiątkę. W drugiej połowie Jakub Poślednik obronił rzut karny. Pechowym strzelcem "jedenastki" był Hubert Roszak. - Niepotrzebna była ta czerwona kartka. Niestety w meczach czasami jest tak, że jedna decyzja sędziego może spowodować, że zawodnicy się "zagotują". Po dobrym początku gospodarzy mogliśmy nawet doprowadzić do remisu i kto wie jak potoczyłby się ten mecz. Niestety w drugiej połowie odczuliśmy skutki gry w dziesiątkę - stwierdził po meczu trener Gromu Czeluścin Jakub Poślednik.

Dąbroczanka Pępowo II - Grom Czeluścin 5 : 1 (2 : 1)
1:0 – Hubert Kutzmann (4’)
2:0 – Hubert Kutzmann (20’)
2:1 – Marcin Kostka (26’)
3:1 – Hubert Kutzmann (52’)
4:1 – Łukasz Ratajczak (75’)
5:1 – Hubert Kutzmann (77’)
Dąbroczanka: H. Roszak – Mykuliak, Waleński, Kaczmarek, Chlebowski, Szpurka, Biernacki, Nowacki, Ratajczak, Lisiecki (46’ Kubiak), Kutzmann
Grom Czeluścin: J. Poślednik - Stanisławski, Szafraniak, K. Poślednik, Lorenc, Klemczak, D. Robaszyński, Wojtkowiak, D. Poślednik, Niewiada (53' Sz. Robaszyński), Kostka