Bezkonkurencyjny Sellman

Bezkonkurencyjny Sellman - Zdjęcie główne

Jubileuszowy Memoriał im. Bronisława Nowackiego i Stanisława Krzymińskiego, który odbył się na leszczyńskim obiekcie zgromadził na starcie 153 młodych kręglarzy reprezentujących 13 klubów. W tak licznym gronie nie mogło zabraknąć zawodników gostyńskiego Startu, którzy wystąpili we wszystkich sześciu kategoriach wiekowych W najmłodszych kategoriach solidarnie szóste miejsca zajęli Aleksanadra Banaszak oraz Michał Wojtkowiak. Z kolei wśród młodziczek siódmą lokatę zajęła Klaudia Rosa, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Jednak najlepsze wyniki gostynianie osiągnęli w najstarszych kategoriach. W rywalizacji juniorów młodszych rewelacyjny występ zanotował Karol Sellmann. Reprezentant Startu w eliminacjach ustanowił nowy rekord leszczyńskiego obiektu w kategorii junior młodszy - 614 kręgli. W finale Sellman także spisał się z dobrej strony i z łącznym wynikiem 1172 kręgle wyprzedził drugiego zawodnika aż o 50 kręgli. Na najniższym stopniu podium stanął drugi gostyniaków, Kacper Michalak. Niestety nie udał się występ Oliwi Wawrzyniak, która tym razem zajęła dopiero 14 miejsce.