Będzie feta w Pogorzeli

Będzie feta w Pogorzeli - Zdjęcie główne

Lew Pogorzela potrzebuje jednego punktu do mistrzostwa w klasie A. Po zwycięstwie w derbach z Wielkopolanką zespół Michała Roszaka już w najbliższą sobotę, po zakończeniu meczu z LUKS Stare Bojanowo będzie świętował awans do klasy okręgowej i najprawdopodobniej też mistrzostwo w leszczyńskiej klasie A.

W 24. kolejce Lew Pogorzela zmierzył się na wyjeździe z Wielkopolanką Szelejewo. Drużyna Karola Kręgielczaka robiła wszystko, żeby sprawić w tym meczu niespodziankę. W pierwszej połowie prowadziła już 3 : 1, ale nie zdołała utrzymać korzystnego wyniku. Lew wygrał 3 : 5. Zespół z Pogorzeli utrzymał w ten sposób pięciopunktową przewagę nad Piastem Poniec, który również zdobył trzy punkty w minionej serii spotkań. Piast pokonał na wyjeździe Ruch Bojanowo 1 : 3. Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznał Sokół Chwałkowo. Zespół Sławomira Gintowta podejmował przed własną publicznością Piasta Belęcin. Kibice w tym spotkaniu na brak wrażeń nie mogli narzekać, bo padło w tym pojedynku aż 12 goli. Goście wykorzystali błędy miejscowych w pierwszej połowie i prowadzili 0 : 5. W drugiej połowie piłkarze Sokoła ruszyli do odrabiania strat. Byli blisko, ale nie udało się. Piast wygrał 5 : 7.

Wielkopolanka Szelejewo – Lew Pogorzela 3 : 5 (3 : 2)
0 : 1 – Bartłomiej Ziembiński (13’)
1 : 1 – Przemysław Gajewski (16’)
2 : 1 – Bartosz Wabiński (32’)
3 : 1 – Jakub Kubiak (35’)
3 : 2 – Michał Łopaczyk (45’)
3 : 3 – Adam Staszewski (55’)
3 : 4 – Adam Staszewski (66’)
3 : 5 – Bartłomiej Ziembiński (78’)
Wielkopolanka: Organiszczak – Śmiechowski, Wyrzykiewicz (42’ Bruder), Fornalik, Staniewski (55’ Wendzonka), Berchert, Fajczyk (70’ M. Gajewski), Wabiński, Nawrocik (85' Majchrzak), J. Kubiak (70’ Pakosz), P. Gajewski (55’ Nowak)
Lew: Naglak – Stachowiak (83’ Nowak), Ziembiński, M. Krystkowiak (82’ Manuszak), P. Ptak (78’ O. Ptak), Staszewski, Rolnik, Mazurek, Mierzwicki, Łopaczyk (60’ Dorczyk), Kubiak

Sokół Chwałkowo – Piast Belęcin 5 : 7 (0 : 5)