Awans Cegielni. Kowalstwo traci cztery bramki

Awans Cegielni. Kowalstwo traci cztery bramki - Zdjęcie główne

Dziesiąta kolejka Piaskowskiej Ligi Halowej była rekordowa pod względem zdobytych bramek. We wszystkich spotkaniach strzelono ich aż 39.

Popis strzelecki rozpoczęły zespoły T&T Piaski i Kowalstwo Błaszczyk. Obydwie ekipy przystąpiły do meczu bez swoich podstawowych bramkarzy. Brak pierwszego golkipera bardziej dał się we znaki liderowi PLH, który w jednym meczu stracił więcej bramek niż w dziewięciu poprzednich. Wynik końcowy 4-4 dał więcej satysfakcji zespołowi T&T, który zdobył czwarty punkt w lidze.

W drugim meczu osłabiona drużyna Grupy Adamkiewicz zmierzyła się z Czterdzieści+. Ambitna postawa kolegów z Borku nie wystarczyła, żeby stawić skuteczny opór przeciwnikowi. Piłkarze Czterdzieści+ wykorzystali fakt, że Grupa Adamkiewicz grała cały mecz czterema zawodnikami i wygrali zdecydowanie 10-2.

Najwięcej emocji tego wieczoru dostarczyło spotkanie Wieczorek – Ursus Piaski. Obydwa zespoły przystąpiły do meczu z wolą zwycięstwa i ani na moment nie zamierzały odpuścić rywalowi. Zdecydowanie lepiej rozpoczął Wieczorek, który szybko wyszedł na prowadzenie 2-0. Strata dwóch bramek nie podcięła skrzydeł Ursusowi, lecz zmotywowała do walki.

Jeszcze przed przerwą rywale Wieczorka zdobyli trzy gole i na przerwę schodzili jako zwycięzcy. W drugiej połowie obydwa zespoły dwukrotnie trafiały do bramki przeciwnika. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 5-4 dla Ursusa, który umocnił się na pozycji wicelidera i do pierwszego miejsca traci już tylko trzy punkty.

Drużyna Pagosu dotychczas nie zdobyła punktu w lidze, dlatego w starciu z Cegielnią Piaski nie była faworytem. Pierwsza połowa meczu potwierdziła powyższe stwierdzenie, ponieważ Cegielnia kontrolowała grę i aż pięciokrotnie pokonała bramkarza przeciwnika sama nie tracąc bramki.

W drugiej części spotkania Pagos wykorzystał rozluźnienie w szeregach rywala i dwukrotnie umieścił piłkę w siatce, co spowodowało chwilowy chaos w grze Cegielni. Pięć minut przed końcem meczu Pagos zażądał przerwy technicznej, którą wykorzystała drużyna przeciwna do uspokojenia gry i strzelenia kolejnych bramek. Zwycięstwo 8-2 pozwoliło Cegielni awansować w tabeli na trzecie miejsce.

Informacje: Paweł Wujek