reklama
reklama

Prowadzenie własnej firmy - czy to się opłaca?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Prowadzenie własnej firmy - czy to się opłaca? - Zdjęcie główne

foto Pexels

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Wiele osób zastanawia się w dzisiejszych czasach czy podjąć pewne ryzyko i założyć własną działalność rezygnując z pracy na etacie. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż na opłacalność takiej decyzji ma wpływ wiele czynników zewnętrznych. Aby dowiedzieć się, czy własna firma to dobry pomysł na życie, warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw takiemu przedsięwzięciu. Sprawdź, czy prowadzenie firmy się opłaca oraz jak się do tego odpowiednio przygotować. Oto kilka najważniejszych wskazówek!
reklama

Własna firma – ryzyko czy pomysł na życie?

Chcesz zacząć zarabiać naprawdę duże pieniądze? Praca na etacie najczęściej nie da Ci tak dużych możliwości jak własna firma. Co ciekawe, w Polsce dziennie rejestrowanych jest około 900 nowych działalności gospodarczych. Czy jednak w rzeczywistości własna działalność to dobry pomysł?

Warto mieć na uwadze fakt, że zdecydowanie łatwiej jest założyć małą firmę aniżeli w późniejszym czasie ją utrzymać i zajmować się na co dzień jej prowadzeniem. Dlaczego? Wpływ na to ma wiele czynników takich, jak:

  • Podatki;
  • Sytuacja polityczna w kraju;
  • Branża działalności;
  • Konkurencja;
  • Wkład własny w firmę.
Własna działalność gospodarcza to dobry pomysł na życie jednak pod pewnymi warunkami. Aktualnie obowiązujące podatki mogą skutecznie odstraszyć wiele osób i zniechęcić je do takiego pomysłu. Prowadząc swoją firmę, musisz opłacać składki ZUS, chorobowe i wiele innych składowych generujących miesięczne koszty utrzymania działalności. Przedsiębiorca niezależnie od wielkości firmy musi liczyć się z koniecznością dopełnienia wielu formalności mających wpływ na koszty jej prowadzenia.

Ciekawostka! Obecnie wiele osób decyduje się na usługi takie jak np. outsourcing księgowości, który oczywiście generuje pewne koszty, ale umożliwia wyeliminowanie problemów z błędami w dokumentacji firmowej oraz rozliczeniami z ZUS i US.

Czy własna firma się opłaca? Sprawdź sam!

Mimo to, że obciążenia dla przedsiębiorców w Polsce są dość duże – tak samo jak biurokracja to jednak nie brakuje osób chętnych do zakładania własnych działalności gospodarczych. Kiedy już podejmiesz decyzję o takim kroku, musisz koniecznie dowiedzieć się, jak założyć firmę korzystając z internetowego poradnika, aby ta już na samym początku swojego funkcjonowania przynosiła, chociażby minimalne zyski.

Opłacalność otwarcia własnej firmy to kwestia indywidualna. Wszystko zależne jest przede wszystkim od branży, bazy klientów oraz działań marketingowych. Jeśli wszystkie te aspekty są na odpowiednim poziomie, można ze spokojną głową stwierdzić, że prowadzenie działalności gospodarczej po prostu się opłaci. Pomimo ogromu opłat, kosztów i obowiązków przedsiębiorcy decyzja i otworzeniu czegoś swojego może być jedną z tych najlepszych w życiu.

Prowadzenie własnej firmy w Polsce – jak to wygląda w praktyce?

Każdy, kto chce otworzyć własną działalność w Polsce, musi liczyć się przede wszystkim ze sporymi kosztami początkowymi, które prawdopodobnie będą nieadekwatne do zysków. Według specjalistów kluczowe dla rozwoju nowych przedsiębiorców są pierwsze 3 miesiące istnienia firmy. W tym czasie trzeba mocno inwestować w marketing, nawiązywać dobre relacje z klientami oraz dbać o poprawiające się imię przedsiębiorstwa w branży. Oczywiście nie w każdym przypadku gwarantuje to sukces, ale są to działania ukierunkowane w dobrą stronę. Kiedy podejmiesz już decyzję o założeniu własnej firmy, nie czekaj! Sprawdź, w jaki sposób założyć własną działalność oraz jak w późniejszym czasie zarządzać swoim „dzieckiem”.

Cały proces zakładania firmy znajdziesz w specjalnym artykule serwisu Wspieramy Firmy: https://wspieramyfirmy.pl/zakladanie-firmy-krok-po-kroku-jak-zalozyc-dzialalnosc-gospodarcza/

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama