Reklama

Zmarł Stanisław Czajka. "Skarbnica wiedzy, człowiek orkiestra, znakomity instruktor harcerstwa"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. pryw. rodziny zmarłego

Zmarł Stanisław Czajka. "Skarbnica wiedzy, człowiek orkiestra, znakomity instruktor harcerstwa" - Zdjęcie główne

7 kwietnia 2023 r. odszedł Stanisław Czajka - nauczyciel, oddany służbie harcerz, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Daleszynie | foto arch. pryw. rodziny zmarłego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Odszedł Stanisław Czajka - nauczyciel, dyrektor, harcerz, spiker, fan piłki nożnej i kibic Kani Gostyń, a przede wszystkim - aktywny społecznik. We wrześniu 2023 roku skończyłby 80 lat.

Reklama

Stanisław Czajka, znany był lokalnej społeczności przede wszystkim jako nauczyciel, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Daleszynie, aktywny działacz Związku Harcerstwa Polskiego. 

Był oddanym służbie harcerzem, komendantem Hufca ZHP w Gostyniu, zastępcą Komendanta Chorągwi ds. programowych (od 1975 do 1982 roku) oraz komendantem Chorągwi Leszczyńskiej w latach 1982 - 1989.

- Znakomity instruktor, propagator specjalności, aktywny w środowisku ochotniczych straży pożarnych, przede wszystkim inicjator popularyzacji specjalności lotniczej w harcerstwie - czytamy we wspomnieniu Chorągwi Wielkopolskiej ZHP im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919.

O śmierci Stanisława Czajki w Wielki Piątek poinformowała  rodzina na portalu społecznościowym. Zmarł 7 kwietnia po południu. Dla najbliższych i przyjaciół rodziny był "skarbnicą wiedzy", "człowiekiem orkiestrą", ale głównie przewodnikiem i mentorem. Zmarłego Stanisława Czajkę pogrążeni w smutku najbliżsi wspominają z miłością.

Kochany Tato, dokładnie dziś mija równe 36 lat, gdy przyszedłem na świat jako Twój drugi - młodszy syn. Dorastałem u Twego boku bacznie obserwując Twoje poczynania i próbowałem brać z Ciebie przykład. Byłeś dla wszystkich chodzącą "skarbnicą wiedzy". Byłeś dla mnie wielkim autorytetem i przede wszystkim moim przewodnikiem i mentorem. Pamiętam czasy, gdy jako dziecko pomagałem Ci zmieniać wyniki na tablicy na meczach Kani Gostyń, gdzie byłeś wieloletnim spikerem. Byłeś "człowiekiem orkiestrą". Wszędzie Cię było pełno - począwszy od harcerstwa, bycia nauczycielem i dyrektorem szkoły, spikerem na meczach i turniejach piłkarskich, prowadzącym wiele imprez okolicznościowych, będąc na zasłużonej emeryturze przewodniczącym Gminnej Rady Seniorów i (chyba) mam to po Tobie - pisze na portalu społecznościowym syn Przemysław, ktory pracuje m.in. jako nauczyciel.

Drugi syn - Maciej, który jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Gostyniu tak wspomina ojca:

Każda Twoja lekcja życia  była cenna. Nauczyłeś nas wszystkiego:  szacunku do ludzi, miłości i empatii. Czyniłeś dobro nie oczekując nic w zamian. Byłeś opiekuńczy, troskliwy i pomocny dla wszystkich. Szczerość, uczciwość i prawda były Twoim życiowym mottem. To kim jestem  teraz,  zawdzięczam Tobie.  To Ty mnie motywowałeś do pracy  w samorządzie.

Zmarły Stanisław Czajka będzie wspominany nie tylko jako dobry nauczyciel ("mój  wychowawca,  mój nauczyciel") i oddany słuzbie harcerz, ale też jako społecznik zaangażowany w działania na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów. Głośno o nim było również w lokalnym sporcie - był spikerem na meczach MKS Kania Gostyń, a także początkowych rozgrywkach gostyńskiej ligi halowej.

W latach 1991-2006 pracował na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w Daleszynie. Będąc na emeryturze, Stanisław Czajka pełnił funkcję przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów w Gostyniu. Zrezygnował w 2021 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy