Reklama

Gra Miejska. Wracają do morderstwa w Gostyniu sprzed 50 lat. Kto rozwiąże tę zagadkę ma 2 tysiące

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Gra Miejska. Wracają do morderstwa w Gostyniu sprzed 50 lat. Kto rozwiąże tę zagadkę ma 2 tysiące - Zdjęcie główne

Gostyńska Gra Miejska rusza 1 kwietnia 2023 r. | foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W Gostyniu 50 lat temu doszło do morderstwa owianego tajemnicą. W tym roku grupa zainteresowanych i wtajemniczonych osób będzie starała się rozwiązać zagadkę. Jak w banku uczestnicy mają 100% adrenaliny, 100% zabawy, ale przede wszystkim ciekawą przygodę. I jeszcze 2000 zł.

Reklama

Mówimy o Gostyńskiej Grze Miejskiej. Jak zwykle etap internetowy rusza 1 kwietnia, kiedy w Gostyniu obchodzimy imieniny miasta. 

Gostyń w 1973 r. Co się wtedy wydarzyło?

Zabawa jest połączeniem gry internetowej, happeningu i interaktywnej zabawy ulicznej. Uczestnicy poznają historię Gostynia, postaci z nim związanych, architekturę oraz walory turystyczne regionu. Ulice miasta stają się planszą gry, a zespoły uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek "wchodząc" w przeszłość swojego miasta. 

W 2023 roku uczestnicy gry cofają się o 50 lat i przeżywają to, co w 1973 roku wydarzyło się w Gostyniu. Doszło wtedy do tajemniczego morderstwa. Ich zadaniem będzie rozwikłanie zagadkowej zbrodni.

Ciąg dalszy pod obrazkiem 

Gostyńska Gra Miejska składa się z 2 części: etapu internetowego i etapu ulicznego

Część internetowa

Na poziomie internetowym zawodnicy wprowadzani są w klimat zbliżającej się zabawy. Zespoły zapoznają się wówczas z przestrzenią historyczną, fabułą gry oraz rozwiązują pierwsze zagadki. Należy pilnie śledzić opowiadania na stronie gramiejska.net, gdyż rozwiązanie etapu internetowego jest jednocześnie wskazówką dotyczącą rozpoczęcia etapu ulicznego. 

Od 1 kwietnia 2023 roku na platformie gramiejska.net, przez cztery kolejne piątki pojawiać się będą pytania.

Etap uliczny

Najbardziej ekscytującą rozgrywką jest etap uliczny. Gwarantuje 100% adrenaliny, uruchamia komórki mózgowe, zapewnia wspólne przeżywanie emocji przy wykonywaniu zadań i rozwiązywaniu zagadek. Dla uczestników, którzy wejdą do gry to miasto – Gostyń, jego ulice stają się planszą. Zabawa opiera się na scenariuszu związanym fabułą z prawdziwą historią miasta, jego zabytkami, postaciami historycznymi, które czekają na uczestników w punktach Gostynia.  
Etap uliczny tegorocznej Gostyńskiej Gry Miejskiej rusza 27 maja, o godz. 10.00 sprzed Muzeum w Gostyniu.

Zespół, który pierwszy rozwiąże postawione przed uczestnikami zadania wygrywa, udziałem każdego z nich jest jednak także wspaniała przygoda. Główną nagrodą jest voucher turystyczny na kwotę 2000 zł dla najlepszego zespołu oraz szereg nagród dla pozostałych uczestników.

Kto chce zagrać musi zawitać na portal www.gramiejska.net. W zakładce ZGŁOSZENIE pobrać plik doc, wypełnić i odesłać na mail: gramgostyn@gmail.com Można też wypełnić zgłoszenie na stronie i wysłać. Drużyna liczyć może od 2 do 5 zawodników w wieku od 1 miesiąca do 105 lat z terenu UE, USA, Kanady, Afryki i dwóch najbliższych galaktyk.

Ostateczny termin zgłoszeń zespołów upływa 30 MARCA 2023 roku. Są zespoły, które startują od samego początku, czyli od 2009 roku, ale są też „młodsze stażem” grupy, które weszły do gry, gdyż chciały przeżyć przygodę i... zostały.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy