reklama

Taka gra. Będzie trzeba zapobiec aresztowaniu

Opublikowano:
Autor:

Taka gra. Będzie trzeba zapobiec aresztowaniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Wiosna w Gostyniu bez Gry Miejskiej? Chyba raczej nie do pomyślenia. W tym roku czeka nas jubileuszowa edycja - gra miejska jest organizowana przez Fundację Miejsce Moje po raz dziesiąty.

Zabawa rusza już 1 kwietnia (741 urodziny Miasta), pod hasłem „1982 - o wolną Polskę”.

Tym razem uczestnicy przeniosą się w czasy stanu wojennego, a konkretnie do roku 1982. - 13 grudnia 1981 roku czołgi wyjechały na ulice. Generał Wojciech Jaruzelski rozpoczął wojnę domową, wojnę polsko-jaruzelską - czytamy w prologu, który już widnieje na stronie http://gramiejska.net.pl/.

Jest wiosna 1982 roku. Trwa stan wojenny. W Gostyniu ukrywa się jeden z czołowych działaczy opozycji niepodległościowej. Na jego trop wpada ubecja. Musicie go odnaleźć i zorganizować ucieczkę zanim dopadnie go kapitan Borucki! - to wprowadzenie do X Gostyńskiej Gry Miejskiej.

Już niedługo - od 29 marca, w każdy piątek o 17.00 pojawiać się będą opowieści, stanowiące fabułę Gry. Z kolei w sobotę pojawi się jedno pytanie. Zgodnie z regulaminem, im szybciej zgłoszony zespół odpowie, tym więcej punktów może zdobyć.

Mniej więcej 10 najlepszych grup wystartuje do walki w etapie ulicznym, który zaplanowano na 11 maja.

- Gra jest dość ciekawa, ma rozbudowaną fabułę. Ci, którzy chcieliby wziąć w niej udział, muszą wiedzieć, że nie jest to gra na czas. Wygrywa zespół, który najlepiej rozwiąże zagadkę, a nie ten, który szybciej przejdzie przez punkty wyznaczone na mapie - mówi Grzegorz Skorupski z Fundacji Miejsce Moje.

Zapewnia, że nie muszą się obawiać uczestnicy, którzy nie znają historii Gostynia. Wszystkie materiały są dostępne w internecie.

- Na stronie Gry podajemy dane, które są potrzebne. Ale skoro przenosimy się do czasów PRL-u, do lat 80., to trzeba będzie poruszać się ulicami, które mają coś wspólnego i wyglądają tak, jak w roku 1982. Warto będzie przyjrzeć się mapom miasta. To wszystko udostępnimy ma stronie - zachęca Grzegorz Skorupski. - Chodzi też o przeniesienie się do historii z początku lat 80. XX wieku, o myślenie kategoriami mieszkańców, którzy przeżywali stan wojenny, wczucie się w walkę z ubecją, i o dobrą zabawę.
 

Zespoły mogą zgłaszać się do gry do końca marca. Aby zagrać należy zajrzeć na stronę gramiejska.net.pl, pobrać w zakładce ZGŁOSZENIE plik doc, wypełnić zgłoszenie i odesłać na mail: gramgostyn@gmail.com. W razie niejasności można pytać mailowo, telefonicznie, skypowo lub fejsbukowo. Drużyna liczyć może od 2 do 5 zawodników w wieku od 1 miesiąca do 105 lat z terenu UE, USA, Kanady, Afryki i dwóch najbliższych galaktyk.

- Już w ubiegłym roku nie było w zespołach uczniów szkół podstawowych czy gimnazjów. Zabawa kierowana jest raczej do uczniów starszych klas licealnych, do studentów, do osób dorosłych. Zgłaszają się grupy znajomych, całe rodziny. Trafiają do nas uczestnicy z Leszna, mieliśmy grupy z Turku, z Poznania. Najdalsze miejsce, skąd przyjechali uczestnicy to Szczecinek, w ubiegłym roku. Weszli do finału - opowiada Grzegorz Skorupski.
 

W jubileuszowej edycji Gry nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest voucher (czek podróżny) o wartości 2000 zł do wykorzystania w Agencji Turystycznej MOANA. Będzie można wygrać także wycieczkę do Sejmu, ufundowaną przez jednego z parlamentarzystów oraz nagrody typu bilety do kina czy na pływalnię.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE