Reklama

Studniówka ZSOiZ Krobia 2023. - Jestem bardzo dumny, że mam takich absolwentów - mówił dyrektor

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Ponad 80 uczennic i uczniów dwóch klas licealnych oraz jednej technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi bawiło się w piątek, 27 stycznia 2023 roku na balu studniówkowym w Gościńcu Pępowo. Przyszli absolwenci już za niespełna 100 dni podejdą do matury. - Studniówkę ma się raz w życiu, dlatego cieszmy się wyjątkowością tej chwili - mówili uczestnicy balu.

Studniówka ZSOiZ w Krobi. Tego wieczoru na liczniku pozostało 99 dni

Jest to już 21. studniówka (w 2021 roku ze względu na obostrzenia pandemiczne nie było balu studniówkowego) od momentu powstania szkoły w 1997 roku, zorganizowana przez społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Przez ten czas absolwentów, którzy z osobami towarzyszącymi bawili się na balach studniówkowych w swoich rocznikach, można liczyć w tysiącach. W tym roku dołączy do nich kolejnych kilkadziesiąt uczniów i uczennic.

Rocznik 2023 będzie drugim, który na studniówce bawi się poza murami ZSOiZ Krobia. Od 2001, gdy na 100 dni przed maturą świętowali pierwsi absolwenci krobskiego liceum, do 2021 roku, wszystkie studniówki odbywały się w auli szkolnej. W 2022 roku tradycja została zarzucona i na miejsce organizacji balu wybrano Gościniec Pępowo, który i w tym roku gościł studniówkowiczów.

- Przed wami ostatnia prosta: 91 dni do ukończenia szkoły, 99 do pierwszego egzaminu maturalnego - mówił Krzysztof Perdon, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ

"Dzięki tej szkole kształtowały się nasze..."

Następnie pałeczkę, a właściwie mikrofon przejęli przyszli absolwenci.

- Pamiętam, kiedy pierwszy raz przekroczyłam mury tej szkoły: nie byłam pewna czego się spodziewać. (...) Ciemność, której tak bardzo się obawialiśmy przekształciła się w iskierkę. Stała się ona naszym źródłem wiedzy, ciekawości oraz początkiem przyjaźni na całe życie. Dzięki tej szkole kształtowały się nasze osobowości, marzenia, a przede wszystkim droga, którą wkraczać będziemy w przyszłość. Ale tak naprawdę nie dowiemy się, dokąd zaprowadzi nas ta ścieżka, dopóki sami nie staniemy u jej celu. Życie szkolne wiąże się z wielkim wysiłkiem. Ale przecież, jak powiedział Adam Mickiewicz:: "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Nie bez powodu słowa te stały się mottem naszej szkoły. Mamy nadzieję, że plany i marzenia, z którymi wszyscy przyszliśmy do liceum czy technikum, chociaż po części się spełniły. A jeśli nie, to bez obaw, jeszcze wszystko przed nami - mówili uczniowie ZSOiZ w Krobi. 

Na balu studniówkowym wszystkie troski schodzą "na drugi plan"

Choć do matury zostało niespełna 100 dni, to tego piątkowego wieczoru przyszli absolwenci krobskiej szkoły średniej zgodnie z tradycją, postanowili odsunąć myśli o egzaminie dojrzałości "na drugi plan", kierując się słowami Horacego: "carpe diem".

- Studniówkę ma się raz w życiu, dlatego cieszmy się wyjątkowością tej chwili - oznajmili uczniowie na chwilę przed wręczeniem symbolicznych kwiatów swoim wychowawcom, nauczycielom oraz dyrekcji.

Ostatnim oficjalnym akcentem tegorocznej studniówki ZSOiZ w Krobi był oczywiście polonez.

- Dzisiaj w tych pięknych kreacjach... Jestem bardzo dumny, że mam takich absolwentów i mam nadzieję, że wszyscy szczęśliwie ukończą szkołę i zdają egzaminy. Ale dziś więcej o szkole nie będziemy mówić, dziś macie się bawić. To wasz wieczór i wykorzystajcie go do białego rana - dodał na koniec dyrektor krobskiej szkoły średniej, który jak sam przyznał, z emocji, zapomniał... otworzyć bal. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy