Reklama

Strażacy duzi i mali. I Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych za nami

Opublikowano: ndz, 22 maj 2022 13:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Strażacy- ochotnicy z OSP to nie tylko odważni mężczyźni i - coraz częściej kobiety, ale i młodzieżowe a nawet dziecięce drużyny pożarnicze. Dla 6 z nich w minioną sobotę, 21 maja zorganizowano pierwszą edycję Rajdu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W atmosferze zabawy i rywalizacji w kilku konkursach minął im piękny majowy dzień.

Reklama

W sobotę 21 maja 2022r. w Piaskach odbył się I Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wydarzenie rozpoczęto o godz. 9.00 w świetlicy wiejskiej w Godurowie, gdzie wszystkich przybyłych powitał prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Mikołaj Wojtyczka. 6 drużyn z gminy Piaski oraz 1 drużyna z gminy Borek rozpoczęły rajdowe zmagania od pogadanki z leśniczym Maciejem Praczykiem z Nadleśnictwa Piaski, który w zarysie przedstawił ogólną charakterystykę terenów leśnych oraz przygotował pierwsze pytania dotyczące omawianego tematu. Kolejnym zmaganiem była znajomość tekstu strażackiego hymnu, po czym drużyny zwarte i gotowe wyruszyły w trasę razem z rajdowymi pakietami zadań do wykonania. Wśród nich znalazło się m.in. wykonanie bukietu, ułożenie wiersza lub piosenki o straży, pierwsza pomoc w przypadku złamania, ptasi zegar czy grupowe zdjęcie z trasy. Drużyny miały do pokonania dystans ponad 6 km, którego meta i ostatnie zadania znajdowały się w remizie OSP Piaski. Tam czekały na uczestników zadania dotyczące pierwszej pomocy oraz znajomości wyposażenia wozu strażackiego, a także grill. 

Po podliczeniu wszystkich punktów, wyniki rajdu prezentują się następująco:

  1. MDP Karolew 
  2. MDP żeńska Piaski 
  3. DDP Grabonóg 
  4. MDP Godurowo 
  5. MDP Piaski 
  6. MDP Szelejewo 
  7. MDP Smogorzewo
Ponadto najlepszą znajomością hymnu wykazała się żeńska drużyna MDP Piaski, z kolei komisji oceniającej najbardziej przypodobał się wiersz Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Grabonogu. Najładniejszy bukiet wykonała drużyna MDP Karolew, który w asyście prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach- dh Mikołaja Wojtyczki i wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dha Waldemara Owczarskiego został złożony przy pamiątkowej tablicy mieszczącej się na ścianie remizy OSP Piaski. 

Puchary, dyplomy oraz gratulacje drużynom wręczyli: prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Mikołaj Wojtyczka, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Waldemar Owczarski,

Komendant Gminny - dh Wojciech Kołacki oraz członek Zarządu Oddziały Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Bronisław Wojtkowiak.

Dodatkowo dużyny, które zajęły 3 pierwsze miejsca otrzymały od Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu bony o wartości 100 zł.

Organizatorem rajdu był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach, który bardzo serdecznie dziękuje Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemy w Gostyniu, Nadleśnictwu w Piaskach, druhom z OSP Piaski oraz kierowcy - dh Maciejowi Szymańskiemu, a także druhom z OSP Bodzewo i OSP Godurowo za pomoc w organizacji rajdu.

oprac. na podstawie notatki Agnieszki Nowackiej- Zbiorczyk z ZOG ZOSP RP Piaski.

 

Gmina Piaski i jej oddziały OSP są znane chociażby poprzez działalność dh Agnieszki Nowackiej- Zbiorczyk, o której pasjii kronikarskiej piszemy TUTAJ.

Natomist strażacy z MDP Bodzewo zdobyli puchar V Powiatowych Zawodów MDP w Piłce Nożnej i pojadą do Poznania reprezentować powiat gostyński. Więcej TU.

OSP Szelejewo niedawno obchodziło hucznie 100 urodziny, relacja pod TYM linkiem. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy