Reklama

Prace remontowe Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach trwają. Kiedy koniec?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Przy ulicy Strzeleckiej w Piaskach z daleka widać nowo wymalowaną elewację centrum kultury i biblioteki. Zmiany są nie tylko wizualne, kolejne ekipy remontowe instalują systemy grzewcze, wentylacyjne i inne. Chwilowo na placu wkoło budynku jest bałagan, ale postęp prac zwiastuje ich koniec przed wyznaczonym terminem.

Reklama

Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach to bardzo aktywny i rozpoznawalny ośrodek kulturalny w powiecie gostyńskim. jednak od kilku miesięcy na korytarzach rozległego budynku słychać tylko warkot wiertarek i stukot młotków a na parkingu przed obiektem zgromadzone są przeróżne materiały budowlane.

To firma BUD-REM Sp.J. Roman Błaszczyk, Piotr Pawlaczyk z Jarocina realizuje zadanie inwestycyjne "Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach z wykorzystaniem instalacji OZE i przebudową kotłowni". 

- Termin realizacji zadania określono na 30 sierpnia 2022r. - informował niedawno Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy w Piaskach. - Trwają prace związane z dociepleniem ścian i malowaniem elewacji. Wewnątrz obiektu wykonywany jest remont sanitariatów przy sali głównej. Umowa opiewa na kwotę 1 495 585,42 zł brutto. Na powyższą inwestycję gmina Piaski otrzymała 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dzisiaj, 6 maja 2022r. pracują jednocześnie dwie ekipy na wysokościach. Montowane są elementy systemu do rekuperacji. Będzie on nie tylko ocieplał czy wychładzał pomieszczenia ośrodka kultury zgodnie z zapotrzebowaniem, ale i filtrował powietrze. Z daleka wygląda to jak scenografia do filmu SF. Zakładana jest również część poszycia dachowego.

Praca wre i nie ma chyba wątpliwości, że centrum kultury wraz z biblioteką w Piaskach powróci do swojej statutowej działalności pod koniec lata. Póki co, wiele sekcji działa w zaprzyjaźnionych placówkach (jak np. bardzo popularne zajęcia z robotyki, które czasowo przeniesiono w gościnne progi Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach). Natomiast czytelnicy mogą korzystać z zasobów filii bibliotecznych w Szelejewie i Bodzewie.

Pracom remontowym przygląda się- a może nawet nadzoruje- sympatyczna suczka Lula, która przyjechała wraz z jednym z pracowników.

 

Natomiast w GOK "Hutnik" dzieje sie naprawdę dużo, chociażby niedawno Galeria Produktów Lokalnych. O jej organizatorach i wy-TWÓRcach przeczytacie TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy