Reklama

Pępowo też chce wygrać z sepsą! 31.finał WOŚP muzycznie, artystycznie i ekstremalnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

Pępowo też chce wygrać z sepsą! 31.finał WOŚP muzycznie, artystycznie i ekstremalnie - Zdjęcie główne

Oczywiście, na scenie nie zabraknie przedszkolaków | foto Agnieszka Andrzejewska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gmina Pępowo także bierze udział w 31. finale WOŚP, tym razem centrum sztabu przeniesiono ze Skoraszewic do Pępowa. W najbliższą niedzielę, 29 stycznia 2023 r. będą koncerty, występy, licytacje, morsowanie i tradycyjne "światełko do nieba". Będzie też aukcja "Dnia z wójtem"...

Tym razem, inaczej niż w latach poprzednich, gdzie kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały sie w gminie Pępowo właśnie w Skoraszewicach, w ścisłej współpracy wsi i Niepublicznego Przedszkola "Kraina Smerfów"- rozrastająca się z roku na rok impreza została przeniesiona do stolicy gminy, do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie przy ul. Nadstawek. Tam też 29 stycznia 2023 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się tegoroczny finał WOŚP, na którym zbierane będą pieniądze na walkę z sepsą.

- W najbliższą niedzielę gramy w Pępowie, dla odmiany, bo wójt nam zaproponował współpracę, co przyjęliśmy z zadowoleniem, bo nowa sala GOKSiAL-u na pewno przyciągnie więcej osób, a więc i więcej datków do puszek WOŚP - wyjaśniał Józef Przybył, sołtys Skoraszewic.

Główną koordynatorką akcji będzie Martyna Kozłowska, dyrektor przedszkola "Kraina Smerfów" ze Skoraszewic, znana z doskonałej organizacji z poprzednich finałów.

Dzień z wójtem i kolacja w Gościńcu

Wśród licytowanych przedmiotów są zabawki dla dzieci, pluszowy konik, różne vouchery na usługi kosmetyczne i fryzjerskie, paczki ze sklepów, gadżety WOŚP.

- Niewątpliwie ciekawa będzie licytacja "Dnia z Wójtem", gdzie można wygrać spędzenie dnia roboczego z włodarzem gminy Pępowo - zdradza Martyna Kozłowska. - Mamy też podwójne zaproszenie na kolację w naszym "Gościńcu Pępowo".

Profesjonalnie, muzycznie, z sercem

Taka impreza nie może obyć się bez występów. Swoje talenty i urok osobisty zaprezentują przedszkolaki z kilku gminnych placówek, z obu przedszkoli w Skoraszewicach i 3 grupy z Pępowa. O imprezie zorganizowanej na Dzień Dziadków w przedszkolu samorządowym przeczytacie TUTAJ [kliknij w link]

- W międzyczasie mamy okazję obejrzeć popis umiejętności tanecznych grup ze szkoły tańca "Desperado" i w przerwach między występami licytacje - dodał gospodarz Skoraszewic, J. Przybył - Gwoździem programu będzie koncert nieformalnej grupy wokalnej "Voice of Pępowo" i słynnego nie tylko w powiecie zespołu "Big Band". Na zakończenie odpalamy Światełko do Nieba.

Poza licytacjami będzie również słodki poczęstunek, gorąca zupa i bigos. Dla dzieci stanie stoisko fryzjerskie i malowania twarzy.

Pierwsza pomoc i morsowanie

Dla chętnych osób będzie otwarte stoisko medyczne i DKMS, organizacji zrzeszającej potencjalnych dawców szpiku kostnego. Odbędzie się także kurs pierwszej pomocy

A dla osób odpornych na warunki atmosferyczne i żądnych ekstremalnych zdarzeń zaplanowano również morsowanie na akwenie "Cegielnia" w Pępowie. O 13.00 Klub Morsy Pępowo rozpocznie lodowate zanurzanie, kwestując jednocześnie z orkiestrowymi puszkami.

Natomiast w Piaskach rządzą strażacy i utalentowany Józek:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy