Reklama

"Ochotnicza Straż Pożarna w Grabonogu w latach 1954- 2020". Spotkanie autorskie i promocja książki Agnieszki Nowackiej- Zbiorczyk

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. CKiB w Piaskach/fotomontaż: M.Mostowy

"Ochotnicza Straż Pożarna w Grabonogu w latach 1954- 2020". Spotkanie autorskie i promocja książki Agnieszki Nowackiej- Zbiorczyk - Zdjęcie główne

Historia grabonowskiego OSP w 1 książce | foto arch. CKiB w Piaskach/fotomontaż: M.Mostowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już w najbliższy piątek, 22 kwietnia 2022r. w auli Zespołu Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Nowacką- Zbiorczyk, która napisała wyczerpującą monografię OSP w Grabonogu. Początek imprezy o godzinie 18.00.

W najbliższy piątek, 22 kwietnia 2022 r. w sali Zespołu Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu (gmina Piaski) odbędzie się spotkanie autorskie i promocja książki Agnieszki Nowackiej- Zbiorczyk pt. "Ochotnicza Straż Pożarna w Grabonogu w latach 1954- 2020".

- Autorka będzie opowiadała o kulisach powstania książki, powie, co zawiera jej publikacja - zdradza Sebastian Nowak, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach, współwydawca książki. - Będzie można również obejrzeć wystawę archiwalnych fotografii, które ze względów finansowych nie mogły znaleźć się w wydawnictwie.

Szef ośrodka kultury w Piaskach zamierza przeprowadzić z Agnieszką Nowacką- Zbiorczyk rozmowę o kulisach tworzenia książki i historii z tym związanych. Nie omieszka też wspomnieć o pracy kronikarskiej autorki, jej sukcesach na konkursach OSP i zapytać o przyszłe plany. 

Swoją obecność zapowiedzieli wydawcy książki: dyrektor Muzeum w Gostyniu, Robert Czub oraz wspomniany już Sebastian Nowak, dyrektor CKiB w Piaskach. Będzie również wójt gminy Piaski, Wiesław Glapka i oficjele gminnych i powiatowych władz Ochotniczej Straży Pożarnej

Na koniec spotkania przewidziano słodką niespodziankę. Będzie można także kupić książkę i uzyskać autograf autorki. Wstęp na uroczystość jest wolny, zapraszamy w imieniu organizatorów wszystkich mieszkańców Grabonogu i okolic oraz sympatyków OSP Grabonóg.

Agnieszka Nowacka-Zbiorczyk nie tylko zajmuje się prowadzeniem kronik OSP, w tym Oddziału  Powiatowego ZOSP RP [o czym informowalismy w TYM artykule], ale bierze czynny udział w konkursach strażackich, o czym pisaliśmy TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy